aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. FEPB

Dwa pokolenia artystów w wyjątkowym koncercie kolęd i pastorałek! Po wielkim koncercie bożonarodzeniowym zespołu Golec uOrkiestra, który odbył się w 2019 roku, po przerwie pandemicznej Europejska Perła Baroku zaprasza na kolejne wielkie wydarzenie. W niedzielę 2 stycznia 2022 roku o godz. 19:00 we wnętrzu Bazyliki Mniejszej w Krzeszowie wystąpią Pospieszalscy - muzyczna rodzina pochodząca z Częstochowy. Na program dwugodzinnego koncertu będą składać się autorskie opracowania polskich kolęd, będziemy mogli usłyszeć niekonwencjonalne aranżacje i nowoczesne brzmienia. Będzie to wspaniała okazja do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi.

Aktualizacja 28.12.2021.

Zmiana terminu koncertu

Oryginalna informacja
Liderem grupy jest Jan Pospieszalski (ur. 1955), który swój pierwszy zespół muzyczny, Niedzielna Szkółka Ojca Stanisława, założył w liceum. Po ukończeniu szkoły muzycznej II stopnia grał na kontrabasie w zespołach jazzowych. W 1976 roku zastąpił Ryszarda Kaczmarka w grupie Czerwone Gitary (gitara basowa). Od 1980 roku współpracował z duetem fortepianowym Marek i Wacek. W połowie lat 80. grał w Woo Boo Doo. Po jego rozpadzie - od 1986 do 1998 - był basistą i menedżerem Voo Voo. W 1993 roku wydał z rodziną autorskie opracowanie kolęd - "Kolędy Pospieszalskich". Siedem lat później ukazała się druga część wydawnictwa, a w 2003 roku swoją premierę miał album "Najcieplejsze Święta". Pospieszalski skomponował i nagrał z polskimi wokalistami płytę "Osiem Błogosławieństw", wydaną z okazji wizyty papieża w Polsce. Jest autorem zbioru 60 piosenek dla potrzeb kształcenia początkowego. Skomponował wiele piosenek religijnych, tworzy muzykę filmową.

Bilety na koncert są do nabycia stacjonarnie w Biurze Obsługi (Plac Jana Pawła II 3, 58-405 Krzeszów) oraz w sklepie online https://sklep.opactwo.eu/

REKLAMA