aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

gmina Kamienna GóraWójt Gminy Kamienna Góra informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Kamienna Góra, Al. Wojska Polskiego 10 w dniu 06 maja 2021 r. wywieszono wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, stanowiących własność Gminy Kamienna Góra.

fot. UM Kamienna Góra

W sobotę, 15 maja będzie je można przynieść do punktu na placu Wolności. Każda osoba w zamian za pozostawione urządzenia otrzyma sadzonkę kwiatową.

fot. UM Kamienna Góra

Wiadomo już na co miasto Kamienna Góra wyda 5,7 mln zł z odszkodowań za grunty pod budowę drogi S3. Rada miasta zgodziła się także na emisję miejskich obligacji, które zapewnią finansowanie kolejnych wydatków inwestycyjnych.

arimrOd 15 marca trwa nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych finansowanych z PROW za 2021 r. Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Grzegorza Pudy, termin ich składania został wydłużony do 17 czerwca. Wnioski przyjmowane będą również po tej dacie – do 12 lipca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności, zostanie pomniejszona o 1 proc.

fot. UM Kamienna Góra

Burmistrz Janusz Chodasewicz wspólnie z innymi dolnośląskimi samorządowcami zaapelował o jak najszybsze uruchomienie Krajowego Planu Odbudowy. Ustawą w sprawie ratyfikacji wielomiliardowego funduszu właśnie zajmują się posłowie na nadzwyczajnym posiedzeniu parlamentu.

lubawka Gmina Lubawka organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych, tzw. wystawkę.

Kamienna GóraZakończyliśmy projekt wymiany i rozbudowy ulicznego oświetlenia w Kamiennej Górze. Na ponad 80 ulicach pojawiło się prawie 1000 nowych latarni.

fot. UM Kamienna Góra

Kamienna Góra znów jest gospodarzem ruin zamku Grodztwo. Miasto zakończyło współpracę wrocławską Fundacją Ochrony Zabytków Architektury i Sztuki, która przez 10 ostatnich lat miała opiekować się zabytkiem.

Kamienna GóraWkrótce przystąpimy do projektowania modernizacji ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze. W ogłoszonym przez samorząd przetargu wystartowały trzy firmy projektowe. Zaoferowały przygotowanie dokumentacji za cenę od 134 tys. zł do ponad 191 tys. zł.

Informacje dotyczące projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

REKLAMA