aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. AMS Mini Volley Kamienna Góra

Tegoroczne, siatkarskie wakacje w Wałczu to już historia... Historia zapisana miłymi wspomnieniami, pięknymi chwilami i? ciężką, treningową pracą, po powrocie do codzienności czas na kilka słów podsumowania...

Dwunastoosobowa grupa młodzieży ze szkółki siatkarskiej AMS ?MINI VOLLEY? obozowała w Wałczu podczas Siatkarskich Wakacji z Małgorzatą Glinką. Dzieci ćwiczyły pod okiem trenera Marcina Bieńkowskiego, doskonaląc technikę i taktykę gry. Każdego dnia rozgrywana była liga z innymi uczestnikami campu, podczas której zawodnicy AMS radzili sobie świetnie, często nie mając sobie równych.

Obóz siatkarski stanowił połączenie elementów aktywnego wypoczynku oraz rywalizacji sportowej, łączył to, co przyjemne z pożytecznym, bo każdego dnia, po wyczerpujących treningach dzieci regenerowały swoje siły plażując w pięknych okolicznościach przyrody - nad jeziorem Raduń, spacerując Wałecką Aleją Gwiazd Sportu, czy zwiedzając Centralny Ośrodek Sportu- Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Organizator zapewnił szereg atrakcji, w tym między innymi, wycieczki do największego w Polsce parku linowego w Rudnicy oraz spływ kajakowy rzeką Piławą Szwecja - Czechyń. Odwiedziliśmy też Lokalne Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje" Wałcz, gdzie mieliśmy okazje do projektowania i konstruowania robotów w oparciu o zestawy klocków Lego. Dzieci pracowały w parach z zestawem klocków i tabletem. Poza tym mieliśmy także okazje do jazdy w realistycznych symulatorach - sprawdziliśmy się w rolach kierowcy. Specjalnie dla nas została przygotowana strefa kibica na promenadzie przy jeziorze, gdzie ogromną (bo ponad 300 osobową grupą) kibicowaliśmy naszym siatkarzom podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Podczas pobytu uczestniczyliśmy w spotkaniu z gwiazdą polskiej siatkówki - Małgorzatą Glinką, mieliśmy okazję do rozmowy, zdobycia autografu i wspólnego zdjęcia.

Kto był - ma co wspominać, a kto nie był? niech żałuje. Zawodnicy i trener spędzili ze sobą dużo czasu, lepiej się poznali i zbudowali nie tylko formę na nadchodzący sezon, ale i silne relacje trener - zawodnik. Dla części grupy był to okres przygotowawczy do zbliżających się Mistrzostw Polski w Minisiatkówce, które końcem sierpnia odbędą się w Gliwicach. Wszyscy ciężko pracowali, co ? mamy nadzieję ? zaprocentuje już jesienią kiedy rozpoczniemy kolejny, siódmy już, sezon.

Dziękujemy za zaufanie oraz korzystanie z oferowanych przez nas możliwości aktywnego wypoczynku, podczas którego dzieci nie tylko odpoczywają, ale uczą się samodzielności, rozwijają swoją sprawność fizyczną, poznają nowe formy aktywności w czasie wolnym, regenerują siły w zdrowotnych klimatach, nawiązują relacje z rówieśnikami, edukują się poprzez zabawę oraz poznają nowe miejsca i związane z nimi ciekawostki.

Szczegółowa, codzienna fotorelacja dostępna na fanpage facebook?owym Akademia Młodego Siatkarza "Mini Volley"
Dziękujemy Glinka Academy i UKS Volley Wałcz za udany pobyt.
Do zobaczenia za rok - już dziś deklarujemy swój udział!

REKLAMA