aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Orzeł Lubawka : Piast Nowa Ruda

W rozgrywkach IV ligi piłki nożnej Orzeł Lubawka podejmował dzisiaj (sobota, 12 czerwca) Piasta Nowa Ruda. Przed spotkaniem gospodarze mieli jeszcze szansę na utrzymanie w IV lidze.

Mecz nie był ciekawym widowiskiem. Obie drużyny zagrały wolno. Lepsze wrażenie sprawiali goście, częściej odbierali piłkę przeciwnikowi, ale tworzyli mniej sytuacji podbramkowych. Tych ostatni po obu stronach boiska brakowało, a gdy już do nich dochodziło na miejscu byli bramkarze. W 26' mocniej zabiły serca kibiców Orła. Sędzia główny uznał bowiem, że bramkarz gospodarzy faulował przeciwnika w polu karnym. Zmienił jednak decyzję po konsultacji z sędzią bocznym. Zdecydował się na wznowienie gry od rzutu sędziowskiego.

W 56' bohaterem Orła został Krzysztof Musiał. Z narożnika pola karnego posłał piłkę w kierunku bramki. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Orzeł wyszedł na prowadzenie. Goście odpowiedzieli 3 minuty później. Piłkę uderzoną z rzutu wolnego odbił bramkarz Orła, przejął ją jeden z zawodników Piasta i posłał do bramki.

Orzeł kończył mecz w dziesięciu. W 91' drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Piotr Wujda.

Remis w dzisiejszym meczu oznacza, że Orzeł nie ma już szans na utrzymanie w IV lidze. Na 3 kolejki przed końcem sezonu ma 12 punktów straty do drużyn zajmujących bezpieczne miejsca.

Orzeł Lubawka : Piast Nowa Ruda - 1:1 (0:0)

Skład Piasta: Giulliano Mirabelo Cruci, Bartosz Górski, Ernest Polak, Artur Osicki, Bartosz Chabrowski, Mateusz Poświstajło, Norbert Pierzga, Krzysztof Mika, Damian Kucharski (86' Oliver Zabrzeski), Deiverson Correia De Assis Lima, Pedro Vinicius Falcao Hipolito

Skład Orła: Damian Jaroszewski, Dawid Stanuszek, Kamil Duda, Krzysztof Musiał, Jakub Piątek, Tomasz Szyszka, Konrad Zwolenik, Mateusz Krzymiński, Ryszard Bejnarowicz, Bartosz Sobota (61' Antonio Gomes Camacho Junior), Piotr Wujda.

 

REKLAMA

ds21