Lubawka - turniej piłki nożnej

MKS Chełmsko Śląskie zorganizował dzisiaj (sobota, 12 czerwca) III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kamiennogórskiego. Zawody odbyły się na stadionie w Lubawce.

W zawodach uczestniczyło ok. 190 młodych piłkarzy, którzy walczyli w trzech kategoriach wiekowych. W grupie piłkarzy z roczników 2006/7 walczyły 4 drużyny, w 2008/9 4 drużyny i 2010/11 6 drużyn. Piłkarze reprezentowali m.in. Orła Lubawkę, MKS Chełmsko Śląskie, Czarnych Przedwojów, AP Mieroszów, AS Krzeszów, AP Futgol, Bóbr Marciszów, KS Łomnica.

W najstarszej grupie pierwsze miejsce zajął Orzeł Lubawka, drugie KS Łonica, trzecie pierwsza drużyna Bobra Marciszów. Najlepszym strzelcem został Marcin Tokarski z Orła, najlepszym zawodnikiem Nikolas Kaczmarczyk z Bobra, najlepszym bramkarzem Adrian Śliwiński z Łomnicy.

W średniej kategorii wygrał Futgol Czarny Bór, drugie miejsce zajął MKS Chełmsko Śląskie, trzecie AS Krzeszów. Najlepszym strzelcem został Dawid Jaje (MKS Chełmsko Śląskie), najlepszym zawodnikiem Gracjan Jabłonka (MKS), najlepszym bramakrzem Malwina Pokrzywa (Futgol).

W najmłodszej kategorii piłkarze nie walczyli o miejsca w tabeli. Najlepszym strzelcem został Łukasz Szambera (AS Krzeszów), najlepszym zawodnikiem Jakub Pełka (AP Mieroszów), najlepszym bramkarzem Piotr Guśtak (Orzeł Lubawka).