Drukuj

jubileusz

W sobotę, 4 grudnia, w kamiennogórskim ratuszu swoje długoletnie jubileusze obchodzili małżonkowie z Czarnowa i Krzeszówka.

Państwo Krystyna i Eugeniusz Trząsalscy z Czarnowa świętowali z rodziną swoje pięćdziesiąte piąte gody. Poznali się w rodzinnej wiosce pani Krystyny, w Niedamirowie. Po ślubie zamieszkali w Czarnowie. Pan Eugeniusz, długoletni radny sołecki, chwali się, że jest najstarszym mieszkańcem Czarnowa, wioski w której nigdy nie żyło się łatwo. Jedna z córek państwa Trząsalskich urodziła się w ich domu w Czarnowie, ponieważ śnieżna i mroźna zima uniemożliwiła szybki transport rodzącej żony do szpitala. Małżonkowie dochowali się siedmiorga dzieci, ośmiorga wnuków i czworga prawnuków.

Pięćdziesiątą rocznicę ślubu obchodzili państwo Regina i Kazimierz Madejowie z Krzeszówka. Poznali się jako nastolatkowie podczas zabawy na lodowisku w Krzeszówku. Ślub wzięli w Krzeszowie. Wychowali dwoje dzieci, doczekali się dwojga wnuków oraz prawnuka. Pan Kazimierz pełni funkcję sołtysa w rodzinnej wsi.

jubileusz