aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów

Po raz kolejny mieszkańcy Krzeszowa, Lipienicy i Jawiszowa wsparli Dom Dziecka w Nowym Siodle.

jubileusz

W sobotę, 4 grudnia, w kamiennogórskim ratuszu swoje długoletnie jubileusze obchodzili małżonkowie z Czarnowa i Krzeszówka.

kpn

Z powodu zagrożenia lawinowego zamknięty został w Karkonoszach prowadzący przez Śnieżne Kotły koło Śnieżnych Stawków odcinek szlaku zielonego tzw. Ścieżki nad Reglami, na odcinku od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Zamknięty jest także szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki od nieczynnego schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego; szlak żółty przez niszę niwalną Białego Jaru od schroniska Strzecha Akademicka do szlaku czarnego na Kopę; szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego przy Śnieżnych Kotłach; Z powodu zagrożenia osunięciami zamknięty został szlak niebieski czyli Droga Jubileuszowa na Śnieżkę na odcinku od Przełęczy pod Śnieżką do zbiegu szlaku czerwonego i niebieskiego po wschodniej stronie Śnieżki.

policja Kamienna Góra

Dzisiaj na drodze krajowej nr 5 na terenie gminy Marciszów policjanci prowadzili pościg za mercedesem.

lubawka ratusz

We wtorek (7 grudnia) radni Lubawki spotkają się na nadzwyczajnej sesji. Jedyny punkt porządku obrad dotyczy ustalenia wysokości opłaty za śmieci.

fot. policja Kamienna Góra

W ręce kryminalnych wpadły kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w ciągu trzech ostatnich dni kryminalni zatrzymali czterech poszukiwanych.

zus Od 1 stycznia do 30 września tego roku zawartych zostało ponad 1,2 mln umów o dzieło. Najwięcej w sierpniu oraz we wrześniu. W tym tylko 88,9 tysięcy (7,41 proc.) umów zostało podpisanych przez Dolnoślązaków.
Od 1 stycznia 2021 roku przepisy Tarczy Antykryzysowej wprowadziły obowiązek informowania ZUS o umowach o dzieło. ZUS opracował raport, w którym przeanalizował dane z dokumentów ZUS RUD przekazanych od 1 stycznia do 30 września 2021 r.

 kpn

Z powodu zagrożenia lawinowego został zamknięty czerwony szlak przez Kocioł pod Śnieżką (Kocioł Łomniczki) i szlak żółty, łącznik prowadzący od szlaku czarnego do Strzechy Akademickiej przez Biały Jar. Dziś zostanie zamknięty szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem w stronę Śnieżnych Kotłów.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 20:00 1 grudnia do 8:00 2 grudnia.

zus Ponad 700 mln złotych dostali dolnośląscy seniorzy w ramach dodatkowej 14. emerytury. Prawie 500 tysięcy Dolnoślązaków dostało wypłaty w pełnej wysokości, czyli 1250,88 zł. brutto.

REKLAMA