aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

17 maja 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego prowadzona była wspólna akcja policjantów Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry oraz funkcjonariuszy Izby Celnej z Jeleniej Góry ukierunkowana na walkę z wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

hybryda

Na drogach powiatu kamiennogórskiego widać nowy radiowóz. Korzystają z niego funkcjonariusze "drogówki".

Lubawka, dworzec, pożar

W nocy strażacy interweniowali na terenie budynku byłego dworca kolejowego w Lubawce.

Marciszów, fotowoltaika

Przed trudną decyzją stoją samorządowcy z gminy Marciszów. Muszą podjąć decyzję dotyczącą wydzierżawienia 50 hektarów gruntów pod farmę fotowoltaiczną. W tle są znacznie większe inwestycje w to źródło energii.

 suv

Kierowcy jadący dzisiaj wieczorem ul. Kościuszki w Kamiennej Górze napotykali niecodzienne utrudnienie w ruchu. Połowę pasa zastawiał samochód, w środku nie było kierowcy.

Marciszów, Dzień Strażaka

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Kamiennej Góry oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu kamiennogórskiego uroczyście obchodzili dzisiaj swoje święto. W tym roku uroczystość zorganizowana został w Marciszowie.

Gmina Kamienna Góra szuka wykonawców inwestycji finansowanych z Polskiego Ładu. Zaplanowane zostały cztery zadania, przetarg podzielony został na dwie części.

fot. policja Kamienna Góra

12 maja 2022 roku to dzień, w którym na terenie całego kraju odbywała się akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Brali w niej udział również kamiennogórscy funkcjonariusze z ruchu drogowego.

fot. policja Kamienna Góra

12 maja 2022 roku policjantki z Kamiennej Góry odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1. Zwróciły uczniom uwagę na to czym jest przemoc i jak na nią reagować.

fot. UMWD

Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego radni udzielili zarządowi województwa absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku. Za przyjęciem absolutorium głosowało 21 radnych, a 8 było przeciw. W trakcie posiedzenia zaprezentowano także "Raport o stanie Województwa Dolnośląskiego".

REKLAMA