aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Goodyear Blimp - fot. użyczone

Mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego mieli dzisiaj (piątek, 30 lipca) rzadką okazją obejrzenia na żywo sterowca Goodyear Blimp. Maszyna przeleciała m.in. nad Chełmskiem Śląskim i Czadrowem.

fot. strazpisarzowice.pl

Wczoraj (29 lipca) tuż przed godziną 21:00 strażacy z Pisarzowic wezwani zostali do pożaru lasu w Szarocinie. Na miejscu okazało się, że pali się sterta gałęzi.

Robert Obaz

- Uważam, że warto rozmawiać - mówi poseł Robert Obaz (Lewica) i zachęca samorządowców i zarząd kamiennogórskiego szpitala do rozmów o przyszłości tej placówki.

Aktualizacja 16:02

fot. strona internetowa projektu

Wykonawca odcinka drogi S3 z Kamiennej Góry do Lubawki (granica państwa) poinformował o pracach wykonanych w dniach 10.07.2021 r. - 16.07.2021 r.

Stowarzyszenie ,,Wspólnie dla Chełmska” rozpoczyna realizację dwóch projektów grantowych – Ekomuzeum oraz Park Edukacji. Łączna kwota dofinansowania to: 90.299,58 zł. Obydwa zadania zrealizowane będą na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim. Planowany termin zakończenia to październik 2021 r.

fot. strazpisarzowice.pl

Dzisiejsze obfite opady deszczu i gradu doprowadziły do lokalnych podtopień budynków.

Czadrów - fot. użyczone

Do kolejnej kolizji doszło dzisiaj (poniedziałek, 26 lipca) na łuku drogi na początku Czadrowa (jadąc od Kamiennej Góry). Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

konferencja - szpital

Kamiennogórski szpital działać będzie bez dwóch oddziałów, które straciły kontrakty z NFZ. Pacjentki mają na tym zyskać. Rozszerzone zostanie funkcjonowanie poradni ginekologiczno- położniczej. Od 1 września działalność ma wznowić oddział pediatryczny. Nie ma planów likwidacji szpitala. Tak można streścić dwie dzisiejsze konferencje dotyczące sytuacji w szpitalu.

Kamienna Góra - konferencja o szpitalu

Z udziałem sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzeny Machałek, wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego oraz prof. dr hab. n. med. Sławomira Suchockiego konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa odbyła się dzisiaj (poniedziałek, 26 lipca) konferencja dotycząca sytuacji w kamiennogórskim szpitalu.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 15:00 26 lipca do 7:00 27 lipca.

REKLAMA

ds21