aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

dcrW związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi rzekomej likwidacji Oddziału Reumatologicznego w DCR sp. z o.o. oraz listem otwartym skierowanym przez lekarzy reumatologów do Zarządu Spółki, opublikowanym w dniu 06.05.2021 roku na łamach tygodnika „ID Informacje Dolnośląskie”, Zarząd Szpitala informuje:

  1. Zarząd Szpitala nie likwiduje Oddział Reumatologii.
    Lekarze Oddziału Reumatologii składając wypowiedzenia i rezygnując z pracy w DCR mogą doprowadzić do likwidacji tego oddziału. Wspomnianych lekarzy obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia i w tym czasie nadal świadczą opiekę swoim pacjentom. Zarząd Szpitala jest zdecydowany utrzymać istnienie Oddziału Reumatologii i zapewnić niezbędną do jego funkcjonowania kadrę lekarską.
  2. Zarząd Szpitala zainicjował i przeprowadził wiele spotkań z lekarzami Oddziału Reumatologii i taką formę bezpośrednich rozmów uważa za właściwą i rokującą porozumienie.
  3. Emocjonalne wypowiedzi lekarzy reumatologów w mediach, które mogą wprowadzać w błąd czytelników i pacjentów, nie wpływają pozytywnie na wizerunek Szpitala. Jednocześnie Zarząd DCR informuje, że nie zamierza komunikować się z lekarzami Oddziału Reumatologicznego za pośrednictwem mediów.

Rzecznik Prasowy DCR
Dyrektor ds. Medycznych
lek. Marek Wiśniewski

REKLAMA