aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Muzeum Tkactwa Kamienna Góra

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Euroregionu Nysa, przygotowuje polsko-czeską wystawę prezentującą twórczość współczesnych artystów z obu stron granicy.

 

W ramach projektu "Artyści - umielcy. Łączy nas sztuka" przygotowywana jest polsko-czeska wystawa. Zaprezentowane zostaną na niej prace - rzeźby i obraz - współczesnych artystów. Po czworo z każdego państwa. Wśród polskich artystów znalazł się, znany kamiennogórzanom, Marian Wiekiera. Obecnie oba muzea kompletują eksponaty, które trafią na wystawę.

Jako pierwsi ekspozycję będą mogli obejrzeć Czesi. Wystawa w byłym ratuszu w Dvur Kralove otwarta zostanie 25 kwietnia. W Muzeum Tkactwa obrazy i rzeźby zaprezentowane zostaną 7 czerwca. Będzie je można oglądać do końca sierpnia.

Muzeum Tkactwa Kamienna Góra

Wystawie towarzyszy dwujęzyczny katalog z informacjami o artystach i reprodukcjami prezentowanych prac. Zaplanowano również dwa spotkania artystów. Jedno w Czechach, drugie w Polsce.

Czeskim partnerem kamiennogórskiego muzeum jest Miejskie Muzeum z Dvur Kralove, miasta partnerskiego Kamiennej Góry. Projekt został dofinansowany z programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska na lata 2014-2020. Koszt realizacji zadania to 9 tys. euro. Wkład własny to 10%.

Muzeum Tkactwa Kamienna Góra

 

REKLAMA