aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Czarnów

Kundalini uznawana jest za moc i potęgę twórczą, kreatywną, stąd odpowiedzialna jest za wszelkie zdolności i talenty twórcze, artystyczne, architektoniczne oraz wynalazcze.
Czarnów wita...

Podstawowe wyobrażenia kundalini to moc uśpiona u podstawy kręgosłupa, jasna jak tysiąc słońc, podobna do ognistego, wężowego zwoju, gdy spoczywa, lub do słupa ognia, gdy się wznosi. Kundalini jako żeńska boska moc wewnętrzna budzi się do życia u podstawy kręgosłupa, w ośrodku korzeniowym zwanym muladharą. Poruszając się w kanale (nadi) suszumny stopniowo przebija kolejne ćakry i wznosi aż ponad szczyt głowy do ośrodka sahasrara, gdzie znajduje swe ujście (opisywane także jako połączenie dwóch boskich aspektów, bogini Śakti i boga Śiwy), w efekcie prowadząc do zjednoczenia z kosmosem, wyzwolenia. Ten proces budzenia kundalini i siedmiostopniowego wznoszenia opisywany jest jako siedmiostopniowa ścieżka mistycznego rozwoju duchowego.
Czarnów

Osoby praktykujące rozwój kundalini noszą zwykle czerwone lub szkarłatne szaty, a słoneczny blask towarzyszący wyobrażaniu tej mocy ma zabarwienie czerwonawe, podobne kolorystyce wschodu oraz zachodu słońca. Graficznie maluje się spiralę zwiniętą w trzy i pół zwoju, co uważane jest za symbol uśpionej kundalini i używane w kontemplacjach.

Czarnów

Energia ta drzemie w czakrze korzenia. Aby ją obudzić musi wydarzyć się jedna z kilku rzeczy: trauma, zażywanie narkotyków, odpowiednia praktyka, skok świadomości, dokładne oczyszczenie energetyczne. Zazwyczaj jednak do przebudzenia Kundalini zmierzamy zgodnie z naszym rozwojem, a więc jest to niespieszny proces, który finalnie rozbudza w nas węża.

Czarnów

W Czarnowie zapoznacie się Państwo z symboliką wężów Kundalini w wielu postaciach. Zapraszamy do zwiedzania....

 

REKLAMA