Print
Sokołowsko - fot. In Situ

Kinoteatr Zdrowie (ul. Główna 36) w Sokołowsku zaprasza na weekend z kinem włoskim

 

Ciao! Serdecznie zapraszamy na włoski weekend w Kinoteatrze Zdrowie, gdzie wspólnie będziemy mogli zobaczyć dwie nowe włoskie produkcje filmowe w reżyserii Paola Genovese – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (hit europejskich kin, na bazie którego powstaje wiele lokalnych remaków) oraz „The Place”.

Choć prelekcje stanowią obowiązkowy element naszych spotkań filmowych w Sokołowsku, specjalnie w ten weekend zapraszamy na autorski wykład Diany Dąbrowskiej (programerki Kinoteatru Zdrowie, filmoznawczymi i italianistki) dotyczący włoskiego kina współczesnego.

Nie zapominajmy jednak, że włoska kultura to nie tylko kino, ale także kuchnia! Dlatego ważnym punktem naszego weekendu jest piątkowa degustacja dań z Kawiarenka Smaków, partnera naszego eventu. Kinomanów nie tylko czekają zatem wrażenia emocjonalne, ale także kulinarne – bilet zakupiony na seans upoważnia do 10% zniżki w naszej wyjątkowej kawiarence. Co więcej, specjalnie na ten weekend jej właścicielka przygotuje unikatową, niewystępującą na co dzień w karcie pizzę, która będzie nawiązywała do jednego z prezentowanych filmów.

Czego będzie dotyczyła ich fabuła?

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” – grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice. Kiedy wiele sekretów zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

„The Place” – tajemniczy mężczyzna pomaga nieznajomym w spełnieniu ich najskrytszych marzeń, jednak warunkiem ich realizacji jest wykonanie specjalnego zadania. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

Przejrzyjcie poniższy harmonogram wydarzeń, by niczego nie przegapić!

19 lipca (PIĄTEK)
– 19.00: pokaz filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (Kinoteatr Zdrowie)
– ok. 21.00: degustacja włoskich specjałów z Kawiarenka Smaków oraz dyskusja nt. filmu (Kinoteatr Zdrowie)

20 lipca (SOBOTA)
– 17.00: wykład Diana Dąbrowska o współczesnym kinie włoskim (Sala Multimedialna, Sanatorium)
– 19.00: pokaz filmu „The Place” (Kinoteatr Zdrowie) oraz dyskusja

Specjalne danie w Kawiarence będzie dostępne przez cały weekend, od 19 do 21 lipca, również tylko w ten weekend będzie obowiązywała zniżka przy zakupie biletu do kina.

Ci vediamo al cinema, czyli widzimy się w kinie!

Miejsca: Kinoteatr Zdrowie, ul. Główna 36, Sokołowsko.
Sala Multimedialna w Sanatorium, ul. Różana, Sokołowsko

BILETY: 14 PLN Normalny
10 PLN: Ulgowy
10 PLN: Mieszkańcy Gminy Mieroszów

REZERWACJA: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.