aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Teatr DramatycznyZaproszenie do Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu - w najbliższy weekend gramy spektakl o wałbrzyskim Bohaterze - Świadectwa Wzlotu Upadku Wzlotu Wzlotu Wzlotu Upadku i tak dalej Antka Kochanka oraz prezentujemy projekt performatywny POSTULATY SIERPNIA.

 

ŚWIADECTWA WZLOTU UPADKU WZLOTU WZLOTU WZLOTU UPADKU I TAK DALEJ ANTKA KOCHANKA

tekst: pilgrim/Majewski,   reżyseria: Sebastian Majewski

Spektakl dyplomowy studentów IV roku jest koprodukcją Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. 

Kim był, kim jest ANTEK KOCHANEK, tajemniczy patron jednej z wałbrzyskich ulic - poległym w 1937 roku bohaterem wojny domowej w Hiszpanii czy jego synem, który po Wałbrzychu chodził z tajemniczym czarnym zwierzęciem? Miejską legendą, która jak każda składa się z plotki, stereotypu i strachu czy postacią umyślnie zapomnianą? Odpowiedź na te pytania tworzona jest na oczach widzów przez świadków, członków rodziny, sąsiadów z ulicy i samozwańczych liderów opinii. 

10 maja 2013 / piątek / godz. 19.00 /  Scena  Kameralna

11 maja 2013 / sobota / godz. 12.00 / Scena Kameralna

11 maja 2013 / sobota / godz. 19.00 / Scena Kameralna

 

POSTULATY SIERPNIA   premiera 11.05. 2013 

tekst: 21 postulatów  Sierpnia 1980  przygotowanie: Łukasz Duda

Jednorazowy projekt performatywny przygotowany przez Łukasza Dudę obejmuje prezentację tekstu 21 Postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego ogłoszonych 17 sierpnia 1980 roku.

Postulaty strajkujących stały się podstawą historycznych porozumień sierpniowych i uważane są dziś nie tylko za tekst podstawowy rodzącej się SOLIDARNOŚCI, ale również dokument o znaczeniu kluczowym dla przemian społecznych końca XX wieku.

Zapraszamy do Teatru na lekcję historii!

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, rezerwacja miejsc na numerki  – tel. 74 6649695 

Projekt realizowany wyłącznie z udziałem amatorów!

11 maja 2013 / sobota / godz. 17.00 / Mieszkanie Iglaków – plac Teatralny 1 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA