aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UM Lubawka

Logo Gminy Lubawka nawiązuje do motyla apollo niepylaka, ale kształtem przypomina również serduszko. Najważniejszą inspiracją do stworzenia wizualizacji logo był motyw miłości. To ona bezpośrednio jest związana z nazwą Gminy (XIII wiek - Lubavia: Dolina miłości/Miła dolina). Dodatkowo na terenie Gminy znajduje się „Dolina Miłości” w Rezerwacie przyrody „Kruczy Kamień”. To urokliwe miejsce w Górach Kruczych w XIX wieku było popularnym celem romantycznych spacerów.

 

W związku z tym, że lubimy pomagać powstała koncepcja stworzenia pojemnika metalowego w kształcie serca w kolorze czerwonym na nakrętki plastikowe, aby wspierać osoby potrzebujące.
Docelowa lokalizacja serduszka to Rynek w Lubawce. Jednakże ustawienie pojemnika na płycie rynku wymaga uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, dlatego też do czasu uzyskania formalnej zgody, serduszko zostało tymczasowo ulokowane w holu Urzędu Miasta Lubawka. Zapraszamy wszystkich do oddawania nakrętek. Zbierajmy i wrzucajmy do serduszka!
Przypominamy również, iż wspólnie z firmą Enviropol PL Sp. z o.o. z Gliwic od 17 czerwca 2020 r. zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, jak również zużyte baterie i akumulatory przenośne.
Każdy 1 kg telefonów komórkowych to 5 zł dla lokalnego schroniska na zakup środków pierwszej potrzeby (miski, koce, karma).
Pojemniki na zużyty sprzęt i baterie zostały ustawione w holu Urzędu Miasta Lubawka.
O 1 września 2020 r. zużyty sprzęt i baterie można oddać w gminnych szkołach: ZSP w Chełmsku Śląskim, ZSP w Lubawce oraz w Szkole Podstawowej w Miszkowicach, w których także są specjalne pojemniki.
Do wzięcia udziału w zbiórkach zapraszamy nie tylko dzieci, ale i wszystkich mieszkańców Gminy Lubawka!

Serduszko wykonała firma "MOTONAWROTO" Marcin Nawrocki.

fot. UM Lubawka

 

REKLAMA