aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie - Kwiatuszki Lnu

Zbliża się gala organizowana z okazji 10-lecia istnienia Folklorystycznego Zespołu Dziecięcego "Kwiatuszki Lnu". Podczas uroczystości zaprezentowane zostaną m.in. efekty tegorocznej pracy w ramach dofinansowanego z ministerstwa projektu.

 

Przez cały rok Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy" organizuje cykl zajęć. Oprócz warsztatów tanecznych, odbywają się warsztaty kulinarne, uczestnicy nauczyli się wykonywania gałgankowych lalek, poznali warsztat tkacki oraz wykonywali palmy wielkanocne.

Podczas cyklicznych spotkań doszło do integracji lokalnego społeczeństwa oraz przygotowania kilku programów artystycznych zaprezentowanych m.in. podczas Jarmarku w Chełmsku Śląskim oraz spotkania z Dawnymi Zawodami.

Podczas jubileuszowej gali uczestnicy projektu pokażą widowisko z tradycyjnymi obrzędami z różnych regionów Polski. W Wiejskim Domu Kultury trwają ostatnie przygotowania i próby.

Chełmsko Śląskie - Kwiatuszki Lnu

Jubileuszowa gala "Od Andrzejek do Dożynek" zaplanowana jest na 29 listopada na godzinę 17:00 w szkole w Chełmsku Śląskim. Jubileuszowy koncert odbędzie się również w Domu Kultury w Lubawce (3 grudnia o 17:00). Od 29 listopada do 4 grudnia w szkole w Chełmsku Śląskim oglądać będzie można wystawę prezentującą 10 lat działalności Kwiatuszków Lnu.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Integracja sił społeczności Chełmska Śląskiego na rzecz edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży".

Chełmsko Śląskie - Kwiatuszki Lnu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

REKLAMA