aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UM Kamienna Góra

Rozstrzygnęliśmy głosowanie na projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego 2021. W tym roku kamiennogórzanie oddali w nim ponad 3200 głosów.

gmina Kamienna GóraGmina Kamienna Góra zaprasza do składania wniosków o udzielenie dotacji dla przedsięwzięć polegających na zagospodarowaniu wód opadowych i roztopowych na nieruchomościach położonych na terenie Gminy Kamienna Góra, realizowanych w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW „Moja Woda”.

sanikomW związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi jutro (czwartek, 26 listopada) od godziny 8 do godziny 15 występować będą przerwy w dostawie wody w Lubawce przy ul. Kamiennogórskiej i ul. Lipowej (okolice Biedronki).

Po zakończeniu prac może wystąpić czasowe pogorszenie jakości wody.

nekrolog marciszow

fot. UM Kamienna Góra

Miejska komunikacja w Kamiennej Górze funkcjonuje i będzie działała – zapowiada Janusz Chodasewicz, burmistrz Kamiennej Góry.

fot. UM Kamienna Góra

Kamiennogórski samorząd włączył się do akcji zbiórki elektrośmieci i wsparcia schronisk dla zwierząt.

strazgraniczna

Po zmianie przepisów dotyczących ubiegania się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej istnieje możliwość by osoba zainteresowana służbą złożyła wymagane dokumenty nie tylko w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału w Krośnie Odrzańskim ale również we wszystkich placówkach, m.in. w Jeleniej Górze. Dokumenty można składać po wcześniejszym umówieniu się pod wskazanymi na stronie internetowej NoOSG telefonami. Wyznaczony do przyjmowania dokumentów funkcjonariusz SG na placówce umówi się z kandydatem na odpowiadający mu dzień i godzinę i przyjmie od niego komplet dokumentów oraz wyjaśni przebiega całego postępowania kwalifikacyjnego

spis rolnyWójt Gminy Kamienna Góra informuje:
Od 1 września do 30 listopada w całej Polsce przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny.
Ostatni spis rolny w Polsce przeprowadzany był w 2010 roku.

Lubawka

Zadanie - Likwidacja lokalnych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym na terenie Gminy Lubawka, w ramach realizacji programu priorytetowego pn. Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego, przyjętego  Uchwałą Nr 127/2018 z dnia 3 września 2018 roku Rady Nadzorczej WFOŚiGW we Wrocławiu.

sanikomAwaria wodociagu w ulicy Kamiennogórskiej w Chełmsku Śląskim będzie usuwana jeszcze w dniu jutrzejszym (23 listopada) z powodu nietypowej "poniemieckiej" armatury. Z samego rana zostanie udostępniona beczka z wodą pitną dla mieszkańców.

Po zakończeniu prac może wystąpić czasowe pogorszenie jakości wody.

Informacje dotyczące projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

REKLAMA