aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Olimpia Kamienna Góra ma już 40 lat. Byli działacze i zawodnicy kamiennogórskiego klubu spotkali się dzisiaj (sobota, 15 czerwca) w Muzeum Tkactwa. Miłą niespodzianką było pojawienie się działacza z Okręgowego Związku Piłki Nożnej z Jeleniej Góry, który przywiózł odznaki i dyplomy. 

 

Olimpia Kamienna Góra powstała jako Międzyzakładowy Klub Sportowy w 1973 roku. Klub powstał z połączenia zespołów, które w poprzednim sezonie zajęły ostatnie dwa miejsca w lidze okręgowej – Dofamy i Sudetów. Pierwsze zgrupowanie odbyło się w sierpniu w Czarnowie, w schronisku Czartak. Zawodnicy nie mieli nawet do dyspozycji własnego boiska. Mimo to udało się zawodników przygotować i pierwszy mecz z Górnikiem Wałbrzych, kamiennogórzanie wygrali.

Spotkanie stało się okazją do wspomnień pierwszego składu i pierwszych dwóch sezonów piłkarskich. Historię przedstawił Szarkowski. - Mam nadzieję,  że to spotkanie zainicjuje cały cykl spotkań – mówił obecny na spotkaniu burmistrz Krzysztof Świątek. E. Szarkowski przypomniał że w latach 73-75 powstały podwaliny pod kolejne lata działalności klubu. Olimpia w tym czasie awansowała do ligi wojewódzkiej gdzie walczyli z największymi drużynami w regionie. 

W pierwszym sezonie przez klub przewinęło się 31 zawodników. Zasada była jedna. Na mecze delegowani byli tylko zawodnicy, którzy przychodzili na treningi. 

W 1973 roku odbył się konkurs na nazwę klubu. Wygrał go Jan Kucza. Jak się okazało litery z nazwy Olimpia pochodzą od słów: Obuwie, Len, Meta, Polgan, Inwestycje, Administracja. 

Tadeusz Gawin z OZPN Jelenia Góra przekazał Złote Honorowe Odznaki działaczom i zawodnikom Olimpii. Odznaki odebrali: Marian Pacek, Stanisław Szopa, Edward Kardas, Tadeusz Woskowicz, Mieczysław Wojciechowski, Wiesław Wolski, Henryk Skupiński, Władysław Szwabowski, Kazimierz Krzywonos, Ryszard Karwala, Edward Szarkowski, Wacław Malinowski, Mieczysław Pawlikowski, Zbigniew Solarz oraz Krzysztof Świątek. 

zobacz zdjęcia - kliknij

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA