aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. Rafał Szafir

Czterech zawodników Kamiennogórskiego Klubu Oyama uczestniczyło w sobotę (8 czerwca) w V Mistrzostwach Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Oyama Karate. Zawody rozegrane zostały w Olkuszu.W kategorii lekki kontakt w grupie 12-14 lat do 40 kg walczył Rafał Krzyszkowski. W dwóch bardzo wyrównanych walkach zawodnik kamiennogórskiego klubu musiał uznać wyższość rywali i zajął czwarte miejsce.

W kategorii do 60 kg debiutował Michał Wasik. Już w pierwszej walce spotkał się z finalistą zawodów. Po wyrównanym pojedynku przegrał przez wazari i w całym turnieju zajął szóste miejsce.

W grupie 14- 16 lat w semi-knockdown, czyli w walkach bez ochraniaczy na korpus, walczyli Jakub Fułat i Marcel Podgruszecki. Ten drugi w pierwszej walce wygrał przez ipon. W drugim pojedynku, decydującym o awansie do finału, wygrał decyzją sędziów 5:0. Finałowy pojedynek zakończył się zwycięstwem kamiennogórskiego zawodnika przez poddanie przeciwnika, który nie był zdolny do walki. J. Fułat w półfinale zakończył walkę dzięki wazari. W finale znokautował rywala poprzez kopnięcie okrężne na głowę.

- Bardzo cieszę się z występów moich podopiecznych – mówi Łukasz Mazur, trener - Cała czwórka pokazała się z bardzo dobrej strony.  Mam nadzieje, że dalej będą  się rozwijać i odnosić kolejne sukcesy. Jednocześnie dziękuję Rafałowi Szafirowi za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA