Print

W dniach 17-23.02 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich. W zawodach startowały wychowanki MUKN Pod Stróżą, obecnie trenujące w LZS Sokół Szczyrk (uczennice SMS Szczyrk) Aleksandra i Weronika Mikołajczyk.

Siostry startowały w kategorii juniorka młodsza. W sztafetach sprinterskich (22 lutego) wywalczyły złoty medal. Bieg rozegrany został stylem klasycznym na dystansie 3x1,6 km dla każdej z zawodniczek.

W czwartek (20 lutego) w biegu stylem dowolnym na dystansie 5 km Weronika była 10, Aleksandra 12.

W środę (19 lutego) w sprintach techniką dowolną Weronika walczyła w finale, zajęła czwarte miejsce. Aleksandra zajęła 12 miejsce.

We wtorek (18 lutego) rozegrany został bieg na dystansie 7,5 km stylem klasycznym. Weronika zajęła 13 miejsce, Aleksandra 15.