Lubawka - Bieg Kruczej Skały

Dzisiaj (niedziela, 17 listopada) w Lubawce odbył się Bieg Kruczej Skały, Memoriał Wiesława Dygonia.

Bazą zawodów był stadion w Lubawce. Organizatorzy wyznaczyli trasę o długości 5 km, która prowadził pod skocznię. Biegacze mieli do pokonania dwa okrążenia, zawodnicy Nordic Walking jedno.

Wiesław Dygoń zmarł w 2016 roku, był trenerem kombinacji norweskiej i skoków narciarskich, biathlonu, nauczycielem wychowania fizycznego

Bieg na dystansie 10 km wygrał Jan Kaczor, który pokonał trasę w czasie 39:06.17. Drugi był Mariusz Tokarczyk, trzeci Piotr Holly. Wśród pań pierwsza była Monika Judka (47:42.64). Druga byłą Ewa Pastuszeńko, trzecia Marlena Kurowska.

M40-49 - Mariusz Tokarczyk
M50-59 - Ryszard Tarlowski (Karkonosz Running Team)
M60-99 - Mariusz Kwiatkowski

Rywalizację Nordic Walking wygrał Sebastian Klimsiak, który na pokonanie 5 km potrzebował 34:10.27. Drugi był Tomasz Maj, trzeci Dariusz Bińczyk. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Trzaska, przed Magdą Ceplin-Krywko i Eweliną Cęptuchą.

K19-29 - Karolina Trzaska
K30-39 - Ewelina Cęptucha (PGR na Start)
K40-49 - Magda Ceplin-Krywko
K50-59 - Listwan-Doboszyńska
K60-99 - Bożena Dobrowolska (Sportowi Emeryci Jelenia Góra)

M16-19 - Piotr Marciniak (Śnieżna Pantera)
M20-29 - Mariusz Chochliński
M30-39 - Dariusz Bińczyk (Kabex Podkowa Janów)