W piątek (25 października) zostały rozegrane w Marciszowie na sali sportowej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Powiatu LZS w piłce siatkowej kobiet o Puchar Wójta Gminy Marciszów.

Wystartowały cztery drużyny reprezentujące UKS Amator z Marciszowa, Pagaz Krzeszów oraz drużyny MKS Kamienna Góra. Turniej rozegrano systemem pucharowym.

W pierwszych meczach drużyna UKS Amator pokonała 2:0 młodziczki z Kamiennej Góry, a Pagaz Krzeszów również 2;0 wygrał z drugą kamiennogórską drużyną. W meczu o trzecie miejsce starsza drużyna z Kamiennej Góry pokonała 2:0 swoje młodsze koleżanki. Turniej wygrały ubiegłoroczne mistrzynie powiatu siatkarki Pagazu, pokonując 2:0 siatkarki UKS Amator i zdobyły Puchar Wójta Gminy Marciszów.

Drużyny z Krzeszowa i Marciszowa będą reprezentowały powiat kamiennogórski na finale strefy jeleniogórskiej 27 października w Lwówku Śląskim.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody regulaminowe (puchary, medale i dyplomy) oraz piłki do siatkówki ufundowane przez Gminę Marciszów. Mistrzostwa odbyły się w ramach XX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.

Powiatowe i Gminne Zrzeszenie LZS składają podziękowanie wójtowi gminy Marciszów za przekazane nagrody i wsparcie organizacyjne przy organizacji turnieju oraz dyrektor Szkoły w Marciszowie za bezpłatne użyczenie sali sportowej.