aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Bóbr Opawa : Włókniarz Chełmsko Śląskie

Dzisiaj (środa, 15 sierpnia) w ramach rozgrywek Pucharu Polski zmierzyły się dwie drużyny z powiatu kamiennogórskiego. Dla obu był to pierwszy mecz nowego sezonu.

 

Bóbr Opawa podejmował Włókniarza Chełmsko Śląskie. Gospodarze, drużyna z klasy B, odważnie rozpoczęli spotkanie. Już w 3' prowadzenie Opawie mógł dać Zbigniew Tobiasz. Wrzucona w pole karne piłka dotarła do niego 7 metrów przed bramką rywala. Odwrócony tyłem do bramki zawodnik Bobra oddał celny strzał. Bramkarz zdołał wybić piłkę poza boisko. Stopniowo Włókniarz (klasa A) opanował sytuację, grał lepiej. W 12' dośrodkowanie z rzutu rożnego dotarło do Jacka Zbrzyznego, a ten głową skierował piłkę do bramki Bobra. W 15' było już 0:2. Pierwszy strzał zawodników z Chełmska obronił Artur Pogwizd, ale przy dobitce Dawida Borysa był już bezradny. W 24' D. Borys strzałem w długi słupek podwyższył prowadzenie Włókniarza. W 32' z prawego skrzydła dośrodkował Jarosław Chrzanowski. Piłkę 7 metrów przed bramką opanował Mateusz Nowak i strzelił gola. W 38' było już 1:4, gola strzelił D. Borys. W 43' strzelał Artur Kiełbasa, bramkarz Bobra odbił piłkę, ale przyjął ją Mateusz Nowak i ustalił wynik pierwszej połowy. Włókniarz miał przewagę, ale w obronie popełniał sporo błędów. Gospodarze próbowali je wykorzystać, tworząc groźne sytuacje pod bramką gości. Zabrakło jednak skuteczności.

Druga połowa rozpoczęła się od celnego strzału D. Borysa. Później mecz się wyrównał. Gospodarze zaczęli odbrabiać straty. W 55' Bóbr zdobył drugą bramkę. Strzał padł w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym. W 59' Bóbr wyprowadził kontrę. W sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Hajduk i szansę wykorzystał. Od 78' Bóbr grał w dziesięciu. Czerwoną kartkę za niesportowe zatrzymanie wychodzącego na czystą pozycję przeciwnika otrzymał bramkarz gospodarzy. W bramce stanął za niego Marcin Hyziak. Chwilę później Bóbr cieszył się z czwartego gola. Bramkarz Bobra wybił piłkę daleko do przodu. Zawodnik, który chiał ją przejąć w polu karnym został faulowany. Rzut karny wykorzystał Damian Lechman.

Bóbr Opawa : Włókniarz Chełmsko Śląskie - 4:6 (1:5)

Skład Bobra: Artur Pogwizd, Marcin Hyziak, Damian Lechman, Mateusz Hajduk, Grzegorz Golonka, Adrian Hajduk, Patryk Zyzak (71' Jacek Stawarz), Michał Borys (59' Kornel Borys), Jarosław Zyzak (46' Jan Mrówka), Jakub Pietrulewicz, Zbigniew Tobiasz.

Skład Włókniarza: Marcin Głowacki, Dawid Borys, Artur Kiełbasa, Kamil Niepielski, Jacek Zbrzyzny, Radosław Ziębicki, Michał Zając (48' Jakub Wieczorkiewicz), Gracjan Głowacki, Marcin Aulich, Jarosław Chrzanowski (46' Szymon Sztejkowski), Mateusz Nowak (65' Marcin Wójcik).

 

REKLAMA