aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Wczoraj (środa, 11 lipca) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze gościli przedstawiciele czeskiego miasta Dvůr Králové. Rozmowy dotyczyły przygotowania wspólnej wystawy polskich i czeskich malarzy.

 

Była to już druga wizyta Czechów. Tym razem do muzeum przyjechała wice burmistrz Alexandra Jiřičková, dyrektor Muzeum Miejskiego Dana Humlová oraz malarz Miloš Petera. Oba muzea chcą złożyć wnioski w ramach tzw. mikroprojektów. Czesi aplikować będą do Euroregiony Glacensis, kamiennogórskie muzeum do Euroregionu Nysa. Uzyskane dofinansowanie ma pozwolić na przygotowanie dwóch wystaw w obu muzeach. Na każdej wystawie prezentowałoby się czterech polskich i czterech czeskim profesjonalnych malarzy. Realizacja projektu pozwoliłaby również na organizację spotkań artystów oraz wydania katalogu wystawy promującego oba muzea.

Podczas wizyty ustalane były szczegóły wniosków. Czesi obejrzeli również sale wystawiennicze kamiennogórskiego muzeum.

Wnioski składane będą we września. Planowany termin organizacji wystaw to wiosna 2019 w Czechach i lato 2019 w Kamiennej Górze. W obu miastach wystawy prezentowane byłyby przez dwa miesiące.

fot. Muzeum Tkactwa Kamienna Góra

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez