aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - pojemnik na nakrętki

Przed budynkiem starostwa w Kamiennej Górze (ul. Sienkiewicza) zamontowany został dzisiaj (środa, 30 września) pojemnik w kształcie serca. Można do niego wrzucać plastikowe nakrętki.

 

Pomysł ustawienia pojemnika zrodził się w powstałej podczas epidemii koronawirusa grupie #spolecznaszwalnia W ustawionych w miejscach publicznych pojemnikach można zbierać nakrętki, które zostaną sprzedane jako surowiec wtórny. Uzyskane pieniądze pomogą w sfinansowaniu np. leczenia czy rehabilitacji mieszkańców powiatu.

Do pojemnika można wrzucać nakrętki z butelek plastikowych typu PET, plastikowe zakrętki z mleka w kartonie, soczków itp. Muszą to być nakrętki z tworzywa sztucznego, które można przerobić na granulat. Nie mogą zawierać żadnych części metalowych (pompek, sprężynek), kartonowych dodatków, naklejek, etykiet, cen. Do zbierania nadają się również nakrętki z opakowań środków chemicznych (płynów do mycia naczyń, płynów do prania, kosmetyków itp.).

Uzyskane ze sprzedaży nakrętek pieniądze przekazywane będą do osób, które złożą wnioski o wsparcie. Wzory dokumentów dostępne będą od jutra w Starostwie Powiatowym w Kamiennej Górze.

Pojemnik wykonała firma Dofama-Thies.

Jutro identyczna konstrukcja zamontowana zostanie w Marciszowie.

Kamienna Góra - pojemnik na nakrętki

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA