aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. via relacja video z sesji

Radni Lubawki nie wyrazili dzisiaj (czwartek, 24 września) zgody na wprowadzenie zmian w budżecie gminy na 2020 rok. Szybko okazało się, że brak uchwały komplikuje funkcjonowanie MGOK. Prawdopodobnie niezbędne będzie zwołanie sesji nadzwyczajnej. Miasto może też stracić unijną dotację.

 

Podczas sesji radni długo dyskutowali nad zmiana proponowanymi w budżecie. Wątpliwości dotyczyły kwot przekazanych na inwestycję "Łączy nas Bóbr" (budowa ścieżki i infrastruktury wokół zalewu Bukówka) od momentu jej rozpoczęcia. W projekcie uchwały znalazły się kolejne pieniądze na ten cel, prawie 800 tys. zł. Po sesji część radnych tłumaczyła, że nie poparła uchwały ponieważ nikt nie był w stanie wyjaśnić wątpliwości dotyczących finansowania projektu.

Za przyjęciem uchwały było 5 radnych, 5 było przeciwko, 2 wstrzymało się od głosu. W tej sytuacji uchwała nie została przyjęta.

O konsekwencjach braku zmian w budżecie radnych poinformował burmistrz Sławomir Antoniewski. Przekazał informację, że bez zmian w budżecie nie będzie można zakończyć inwestycji nad Bukówką zgodnie z projektem i miasto będzie musiało oddać 1,3 mln zł. Pieniądze trzeba będzie znaleźć w kasie miasta. Wskazana przez burmistrza kwota to otrzymana na tej pory refundacja poniesionych kosztów. Po sesji burmistrz tłumaczył, że miasto straci więcej, do 30 września ma być zakończona budowa ścieżki wokół zalewu. Tej części inwestycji nie będzie już można zgłosić do rozliczenia w ramach projektu. Całe koszty poniesie miasto. W tej sytuacji raczej nie ma mowy o realizacji ostatniej części zadania, czyli budowy wiaty, placu zabaw itp.

Szybko okazało się, że brak zmian w budżecie komplikuje inną inwestycję. Dyrektor MGOK Sławomir Sławiński zapytał radnych co ma zrobić z zaplanowaną wymianą pieca w świetlicy w Miszkowicach. Pieniądze na ten cel były w odrzuconym projekcie, a budynek pozostaje bez źródła ciepła. Najprawdopodobniej radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji i przeznaczą pieniądze na wymianę pieca.

fot. via relacja video z sesji

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA