Print

od lewej Przewodnicząca Rady Gminy Klaudia Tokarska i Wiceprzewodnicząca Amelia Nawój

Dzisiaj (piątek, 14 lutego) w Urzędzie Gminy Wiejskiej Kamienna Góra odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy.

 

I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Kamienna Góra rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez nowych radnych. Sesję prowadziła najstarsza wiekiem radna Amelia Nawój z Ogorzelca.

Młodzi radni wybrali władze. Komisja skrutacyjna w składzie: Wiktoria Głód (przewodnicząca), Dawid Fryzowicz i Weronika Szkaradek przeprowadziła wybory. Pierwsze głosowanie spowodowało konieczność podjęcia pierwszej i szybkiej decyzji przez prowadzącą sesję. Kandydat Grzegorz Chodkowski zaproponował aby zgłoszeni kandydaci zaprezentowali się przed radnymi. A. Nawój uznała, że takie potrzeby nie ma, a radni znają się.

Przewodniczącym Rady Gminy została Klaudia Tokarska (10 głosów) pokonując w tajnym głosowanie Grzegorza Chodkowskiego (5 głosów).

W drugim głosowaniu na wiceprzewodniczącego Rady Gminy wystartowała tylko Amelia Nawój, która otrzymała 13 głosów za i 2 przeciwko.

Wyniki wyborów do MRG - http://powiatowa.info/wiadomosci/aktualnosci/23840-mlodziezowa-rada-2 oraz dogrywka w Ptaszkowie - http://powiatowa.info/wiadomosci/aktualnosci/23867-kompletna-rada