aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 19 - letniego mężczyzny, który dokonał rozboju na 66-letnim mężczyźnie właścicielu kantoru wymiany walut. O napadzie na kantor pisaliśmy w sobotę.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z funkcjonariuszami KP w Lubawce na podstawie materiałów operacyjnych, zatrzymali 19-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o dokonanie rozboju na 66-letnim mężczyźnie właścicielu kantoru wymiany walut. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w dniu 24 stycznia br. Sprawca wszedł do wnętrza kantoru, a następnie posługując się młotem rozbił szybę, za którą siedział pokrzywdzony i krzycząc, że to napad, zażądał od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, po czym dokonał zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 1300 złotych, następnie zbiegł w nieznanym kierunku.

Szybka relacja mundurowych pozwoliła na zatrzymanie sprawcy. Zgromadzony przez funkcjonariuszy obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczących rozboju. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek prokuratury zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za rozbój mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA