Print
Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 1

- Pamiętam transparent "Marzenko wracaj", więc wróciłam - mówiła dzisiaj (piątek, 11 października) na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wiceminister Marzena Machałek. Szybko dodała, że wróciła z dobrą dla społeczności szkoły informacją.

 

Posłanka nawiązała w ten sposób do transparentu wywieszonego podczas tegorocznego strajku nauczycieli na elewacji kamiennogórskiej "jedynki". W tej szkole nadal zatrudniona jest M. Machałek. Ta dobra informacja, z którą przyjechał do szkoły posłanka, to przyznanie dotacji do remontu sali gimnastycznej.

Decyzja o przyznaniu "jedynce" prawie 2,3 mln zł dotacji do remontu szkolnej sali gimnastycznej zapadła przedwczoraj. Pieniądze przyznało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak wspominała dyrektor SP 1 Katarzyna Bielewicz-Czyczkan, starania o dotację rozpoczęły się od jej telefonu do Marzeny Machałek, jeszcze podczas poprzednie kadencji władz samorządowych. Zarówno dyrekcja szkoły, jak i samorządowcy, podkreślali zaangażowanie minister M. Machałek w pozyskanie dotacji.

Projekt remontu sali gimnastycznej zakłada jej przedłużenie o 10 metrów, poszerzenie o 4 metry. W nowej sali powstaną dwa poziomy pomieszczeń. Na górze ma być główna sala, na dole dwie mniejsze. Powstanie również zaplecze socjalne. Sala będzie miała wejście z zewnątrz, dzięki czemu będzie z niej można korzystać po zamknięciu budynku szkoły. Prace mają trwać dwa lata. Wstępne szacunku zakładają że miasto będzie musiało dołożyć do remontu ok. 2 mln zł.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 1