aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Pięciu mieszkańców Lubawki zatrzymanych zostało w związku z rozbojem dokonanym na Ukraińcu. Zatrzymani odpowiadać będą przed sądem.

 

Do zdarzenia doszło 14 listopada w Lubawce. Ukrainiec zgłosił policję, iż pięciu mężczyzn doprowadziło go do stanu bezbronności i ukradło telefon komórkowy oraz kilkaset koron czeskich. Gdy poszkodowany jeździł z policjantami po Lubawce, zauważył młodego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się oddalać. Rozpoznał w nim jednego z napastników. Policjanci rozpoczęli pościg. Zatrzymali 16-latka. Znaleźli przy nim skradziony telefon oraz 18 porcji handlowych narkotyków.

Inni policjanci zatrzymali dwóch 18-latków oraz 21-latka. Cała trójka miała, według funkcjonariuszy, związek ze sprawą. Następnego dnia policjanci zatrzymali 28-latka, który też ma mieć związek z rozbojem. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Lubawki.

Cała piątka usłyszał zarzuty związane z rozbojem. Dorośli odpowiedzą przed sądem. Decyzja o odpowiedzialności nieletniego jeszcze nie zapadła. Niewykluczone, że odpowiadać będzie jak osoba dorosła. Jeśli nie będzie takiej decyzji, odpowiadać będzie przed Sądem Rodzinnym.

fot. policja Kamienna Góra

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez