aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 2 - 70-lecie istnienia

Dzisiaj (środa, 25 kwietnia) odbyła się uroczystość związana z obchodami 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze (ul. Jeleniogórska).

 

W szkolnej Sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, pracownicy, samorządowcy, szkolni emeryci oraz osoby związane ze szkołą. Dzięki zapisom ze szkolnych kronik odtworzono historię placówki. Cenne wspomnienia wniosły były dyrektorki, które zabrały głos podczas uroczystości. Urszula Machaj, dyrektor szkoły od 1986 do 2007 roku, przypomniała zestawienie, które otrzymała od nauczycieli w 2004 roku. Poszczególnym osobom przypisane zostały tytuły filmów. Kochaj albo rzuć to odpowiednik pracy w SP2.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 2 - 70-lecie istnienia

Historia szkoły przedstawiona został również na ekspozycjach przygotowanych w poszczególnych klasach.

Podczas uroczystości wręczone zostały tytuły Przyjaciela Szkoły. Otrzymali je ksiądz Edward Bigos i Jerzy Rubach.

Szkoła Podstawowa nr 2 powstała 1 września 1947 roku. Od początku borykała się z problemami lokalowymi. Zajęcia prowadzone były w kilku budynkach, również na terenie zakładów pracy, które nie były dostosowane do potrzeb uczniów. W 1949 roku 12 nauczycieli uczyło 546 uczniów. Rok szkolny 1961/62 rozpoczęło 905 uczniów w 22 oddziałach. W szkole pracowało 19 nauczycieli. W niektórych latach klasy liczyły nawet po czterdzieścioro uczniów. Zajęcia odbywały się od godziny 7 rano do 20. Od 28 kwietnia 1979 roku szkoła nosi imię Tkaczy Śląskich.

Przez 70 lat placówka przeszła wiele zmian związanych zarówno z systemem oświaty jak i bazą dydaktyczną. Szkoła uczyła zarówno w systemie 6-, 7- jak i 8-klasowym. Od 2004 roku placówka zajmuje nowy budynek z salą gimnastyczną.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 2 - 70-lecie istnienia

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez