aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Trzy firmy chcą wybudować chodnik wzdłuż drogi powiatowej w Pisarzowicach. Cena zaproponowana w ofertach jest niższa od zaplanowanego finansowania. Otwarcie ofert odbyło się dzisiaj (wtorek, 20 sierpnia).

policja Kamienna Góra

W sobotę (17 sierpnia) policjanci kamiennogórskiej drogówki zatrzymali 19-latka znacznie przekraczającego dozwoloną prędkość.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okresy od godziny 16:00 20 sierpnia do 6:00 21 sierpnia.

Uwaga kierowcy, nie możńa wjechać do Przedwojowa od strony drogi krajowej nr 5 (godzina 16:05).

fot. OSP Pisarzowice

Uwaga kierowcy, zablokowana jest droga wojewódzka Kamienna Góra - Kowary (godzina 15:30).

Aktualizacja 20:01

policja Kamienna Góra

Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia Komendant Główny Policji ma bardzo dobrą propozycję – możesz zostać policjantem. Pamiętaj, że służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą Twojego zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji.

GUS opublikował dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu z podziałem na powiaty. Dane dotyczą 2018 roku. Nie obejmują firm zatrudniających do 9 osób. Podane zostały wynagrodzenia brutto.

Lubawka - Watra wraca

Dzisiaj (piątek, 16 sierpnia) odbyło się spotkanie realizatorów projektu Śniadanie Mistrzyń, Watra wraca z byłymi pracownikami lubawskiej Watry.

fot. facebook / Ptaszków - cichy i zielony

Część mieszkańców Ptaszkowa nie zgadza się z zaproponowanym przebiegiem łącznika drogi S3 z drogą wojewódzką Kamienna Góra - Wałbrzych. Proponują inne rozwiązanie, zbierają podpisy pod proponowanym przez siebie przebiegiem.

fot. policja Kamienna Góra

Rośnie ilość nietrzeźwych rowerzystów zatrzymywanych przez kamiennogórskich policjantów. Apele o zachowanie bezpieczeństwa na drogach niewiele dają.