aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Trwa pierwsza sesja rady powiatu. Podczas obrad wybrany zostanie przewodniczący i wiceprzewodniczący rady, starosta, wicestarosta oraz członkowie zarządu.

zimowe inwestycje - Pisarzowice

W piątek (6 listopada) pisaliśmy o inwestycjach w Kamiennej Górze i gminie Kamienna Góra, które nie kończą się razem z końcem kadencji. Prac nie przerwała nie tylko zmiana samorządowców, ale również zima. Podczas weekendu zmieniła się pogoda.

fot. policja Kamienna Góra

Wczoraj (niedziela, 18 listopada) kamiennogórscy policjanci brali udział w akcji „Cross&Quad”, wspólnie ze Strażą Leśną z Nadleśnictw Kamienna Góra, Wałbrzych i Jawor kontrolowali osoby poruszające się po terenach leśnych na motocyklach i quadach.

zrzutka dla Damiana

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka funduszy na zakup handbike dla Damiana. Niedawno pisaliśmy o udziale chłopca w półmaratonie w Świdnicy.

Jak informuje Straż Graniczna od 22 listopada do 16 grudnia zostanie tymczasowo przywrócona kontrola graniczna. Granicę będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole prowadzone będą wyrywkowo, przez patrole Straży Granicznej.

fot. policja Kamienna Góra

Pięciu mieszkańców Lubawki zatrzymanych zostało w związku z rozbojem dokonanym na Ukraińcu. Zatrzymani odpowiadać będą przed sądem.

Kamienna Góra

Dzisiaj (piątek, 16 listopada) kończy się kadencja radnych, wójtów i burmistrzów. Nie kończą się jednak, rozpoczęte w tej kadencji inwestycje.

Kamienna Góra - Przedszkole nr 2 - Kangurki

Dzisiaj (czwartek, 15 listopada) w Przedszkolu nr 2 w Kamiennej Górze odbyło się pasowanie najmłodszych dzieci na przedszkolaków.

Wczoraj (środa, 14 listopada), podczas prac remontowych prowadzonych wokół kościoła p.w. św. Piotra i św. Pawła w Kamiennej Górze, znaleziono kości.

policja

Wczoraj (środa, 14 listopada) na terenie powiatu kamiennogórskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów.