aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra, ul. Jaśminowa

Radni Kamiennej Góry zgodzili się na nadanie nazwy nowej ulicy na terenie miasta.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 24 lutego) sesji rady miasta Kamienna Góra radni rozważali zwolnienie przedsiębiorców z opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu, uchwała dotyczy sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycie w miejscu sprzedaży, a więc np. w restauracjach.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 24 lutego) sesji rady gminy Kamienna Góra radni rozważali zwolnienie przedsiębiorców z opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

fot. OSP Marciszów

Kilka ciepłych dni stworzyło nowe zagrożenie, z którym będą musieli walczyć strażacy. OSP Marciszów poinformowała o pierwszym w tym roku pożarze traw.

 seniorKoncepcja „SENIOR ONLINE”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. Pilotażowe spotkanie przeprowadziły policjantki w komendzie miejskiej w Jeleniej Górze. Serdecznie zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 1 marca 2021 roku już we wszystkich jednostkach powiatowych Dolnego Śląska.

policja

Policjanci z Referatu Ruchu drogowego kilka dni temu w godzinach porannych zatrzymali na terenie Domanowa pojazd marki Renault Clio, którego 27 - letni mieszkaniec gminy Kamienna Góra kierował mimo, iż nigdy nie posiadał prawa jazdy, a jego pojazd nie miał zarówno aktualnych badań technicznych, jak też stan techniczny auta pozostawiał wiele do życzenia.

policja Kamienna Góra

Na terenie całego powiatu kamiennogórskiego w dniu dzisiejszym (23.02) są prowadzone działania pod nazwą „Czysta strefa zamieszkania”, której celem jest ujawnianie kierujących pojazdami, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, odnoszących się w głównej mierze do zatrzymywania i postoju pojazdów, eliminowanie nieprawidłowo parkujących oraz zobligowanie użytkowników pojazdów do przestrzegania obowiązujących przepisów właśnie w zakresie prawidłowego parkowania i zachowywania się kierujących w stosunku do pieszych, głównie w obrębie chodników czy przejść dla pieszych.

zus Nowym zasadom rozliczania podatku dochodowego od rent i emerytur poświęcony będzie marcowy dyżur telefoniczny.

gniazdo

Na zlecenie Urzędu Miasta w Kamiennej Górze odbywa się modernizacja gniazda bocianów znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Legnickiej i Wałbrzyskiej.

Prokuratura Okręgowa

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze informuje, że w ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, w dniach 22-26 lutego 2021 roku, w godzinach od 8:00 do 14:00, w prokuraturach okręgu jeleniogórskiego zainteresowane osoby będą mogły uzyskać bezpłatną poradę prawną od dyżurujących prokuratorów.

REKLAMA