aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - But

Dzisiaj (niedziela, 27 maja) nad kamiennogórskim zbiornikiem But odbyły się spławikowe zawody zorganizowane z okazji Dnia Dziecka przez koło PZW Kamienna Góra "Miasto".

Kamienna Góra - wjazd do miasta

Podróżnych wjeżdżających do Kamiennej Góry od strony Marciszowa i Wałbrzycha wita nowy napis.

Lubawka - wędkarze - dyscyplina rzutowa

Dzisiaj (niedziela, 27 maja) na stadionie w Lubawce młodzi wędkarze szkolili się w dyscyplinie rzutowej. Instruktorem był Andrzej Ulanowski zastępca przewodniczącego Rady ds. Młodzieży Zarządu Głównego PZW, inspektor młodzieży, trener dyscypliny rzutowej.

Lubawka - koniec roku - Uniwersytet Trzeciego Wieku

W lubawskim Domu Kultury odbyło się dzisiaj (26 maja, sobota) uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Imprezami towarzyszącymi był występ grupy teatralnej seniorów oraz koncert Mirosława.

Dzisiaj (sobota, 26 maja) po godzinie 4 rano strażacy wezwani zostali do płonącego samochodu dostawczego w Lubawce.

Kamienna Góra - pl. Wolności 16

Miasto Kamienna Góra ogłosiło przetarg, w którym chce wyłonić wykonawcę remontów sześciu budynków wielorodzinnych w mieście.

Kamienna Góra - żłobek

Kamiennogórscy samorządowcy ogłosili przetarg na remont pomieszczeń żłobka działającego przy ul. Spacerowej.

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na remont, termomodernizację lubawskiego ratusza. Obie oferty były podobne, różniły się o 50 tys. zł.

Lubawka - ratusz

Został ogłoszony kolejny konkurs, w którym ma zostać wyłoniony sekretarz miasta Lubawka.

ZUSSwoje długi wobec ZUS powoli regulują mali przedsiębiorcy, u których zadłużenie na koncie powoduje wypadnięcie z ubezpieczenia, a co za tym idzie utratę prawa do bezpłatnego leczenia. To wcale nie oznacza, że wszystkie firmy pozbyły się długów. We Wrocławiu największym dłużnikiem jest firma, której dług wobec ZUS wynosi 23 196 287,18 zł, W Wałbrzychu jedno z przedsiębiorstw ma do spłacenia 7 680 000 zł a w Legnicy 2 227 110,01 zł. W całej Polsce zadłużonych jest 1 514 833 płatników na kwotę 30 082 973 184,03.