aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice - tenis stołowy - memoriał

Dzisiaj (niedziela, 19 stycznia) w Pisarzowicach odbył się drugi dzień dwunastego Memoriału Bronisława Furtaka i Jacka Urbana w tenisie stołowym.

Kamienna Góra - AMS Mini Volley

Wczoraj (sobota, 18 stycznia) w Międzyrzeczu zawodnicy AMS „Mini Volley” z Kamiennej Góry wzięli udział w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w kategorii „dwójek” chłopców.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 17:00 19 stycznia do 8:00 20 stycznia.

Krzeszów - X Festiwal Trzech Kultur

Dzisiaj (sobota, 18 stycznia) w Krzeszowie odbył się X Festiwal Trzech Kultur, czyli przegląd grup jasełkowych i kolędniczych.

Pisarzowice - tenis stołowy - memoriał

Sala sportowa przy szkole w Pisarzowicach gościła dzisiaj (sobota, 18 stycznia) młodych tenisistów biorących udział w Memoriale Bronisława Furtaka i Jacka Urbana.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła wizualizację drogi S3 między Bolkowem a Kamienną Górą. Na tym odcinku wybudowany będzie m.in. najdłuższy w Polsce tunel drążony w skale.

Kamienna Góra - spotkanie noworoczne

Dzisiaj (piątek, 17 stycznia) w Muzeum Tkactwa odbyło się Spotkanie Noworoczne organizowane przez burmistrza Kamiennej Góry.

MOS Kamienna Góa

Dzisiaj (piątek, 17 stycznia) na krytej pływalni w Kamiennej Górze odbyły się zawody powiatowe w pływaniu drużynowym w ramach Igrzysk dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Licealiady.

ZUSPonad 200 tysięcy przedsiębiorców na Dolnym Śląsku dostanie informację o stanie swojego konta w ZUS. Listy nie są wezwaniem do zapłaty a jedynie podsumowaniem wpłat do ZUS. Z korespondencji każdy właściciel firmy dowie się, w jakiej wysokości składki wpłacił w ubiegłym roku na swój indywidualny rachunek i jakie należności zostały z nich pokryte.

fot. Europejska Perła Baroku

Szukając atrakcji na zbliżające się ferie zimowe warto rozważyć odwiedzenie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Szczególną atrakcją są organizowane tam Nocne Zwiedzania. Przejścia te charakteryzują się tym, że prowadzą przez niedostępne na co dzień miejsca, a ich uzupełnieniem są pojawiające się wokół historyczne postacie. Odwiedzając Europejską Perłę Baroku nocą można poznać jej 700-letnią historię w fascynujący sposób.

policja Kamienna Góra

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec dwóch mieszkańców Kamiennej Góry, którzy podejrzewani są o to, że na przełomie grudnia oraz stycznia 2020 roku wielokrotnie dopuścili się przestępstwa kradzieży z włamaniem, działając w ramach recydywy.

policja Kamienna Góra

Kamiennogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego realizując czynności ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ponad 40 gramów marihuany. W sprawie zatrzymano 34 – letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego.

Lubawka - Dolnośląski Alarm Smogowy - Krzysztof Smolnicki

Od dzisiaj (czwartek, 16 stycznia) przez tydzień Dolnośląski Alarm Smogowy będzie badał czystość powietrza w Lubawce.

Lubawka - konferencja S3 D11

Dzisiaj (czwartek, 16 stycznia) w Domu Kultury w Lubawce odbyła się konferencja dotycząca postępu prac przy budowie drogi S3 po polskiej stronie i D11 po czeskiej.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku