aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. Orzeł Lubawka

Orzeł Lubawka poinformował o kolejnym wzmocnieniu pierwszej drużyny przed rundą wiosenną. Tym razem do składu doszedł pomocnik.

Marciszów

Gmina Marciszów opublikowała wyniki konkursu dla organizacji pozarządowych na prowadzenie działań z zakresu upowszechniania kultury, kultury fizycznej i sportu w 2021 roku.

Kamienna Góra, ul. Jaśminowa

Radni Kamiennej Góry zgodzili się na nadanie nazwy nowej ulicy na terenie miasta.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 24 lutego) sesji rady miasta Kamienna Góra radni rozważali zwolnienie przedsiębiorców z opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu, uchwała dotyczy sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycie w miejscu sprzedaży, a więc np. w restauracjach.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 24 lutego) sesji rady gminy Kamienna Góra radni rozważali zwolnienie przedsiębiorców z opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

fot. OSP Marciszów

Kilka ciepłych dni stworzyło nowe zagrożenie, z którym będą musieli walczyć strażacy. OSP Marciszów poinformowała o pierwszym w tym roku pożarze traw.

 seniorKoncepcja „SENIOR ONLINE”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. Pilotażowe spotkanie przeprowadziły policjantki w komendzie miejskiej w Jeleniej Górze. Serdecznie zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 1 marca 2021 roku już we wszystkich jednostkach powiatowych Dolnego Śląska.

fot. sachiel

Zespół Sachiel przygotował nowy utwór. Został napisany dla pięściarza Kamila Mroczkowskiego.

policja

Policjanci z Referatu Ruchu drogowego kilka dni temu w godzinach porannych zatrzymali na terenie Domanowa pojazd marki Renault Clio, którego 27 - letni mieszkaniec gminy Kamienna Góra kierował mimo, iż nigdy nie posiadał prawa jazdy, a jego pojazd nie miał zarówno aktualnych badań technicznych, jak też stan techniczny auta pozostawiał wiele do życzenia.

policja Kamienna Góra

Na terenie całego powiatu kamiennogórskiego w dniu dzisiejszym (23.02) są prowadzone działania pod nazwą „Czysta strefa zamieszkania”, której celem jest ujawnianie kierujących pojazdami, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, odnoszących się w głównej mierze do zatrzymywania i postoju pojazdów, eliminowanie nieprawidłowo parkujących oraz zobligowanie użytkowników pojazdów do przestrzegania obowiązujących przepisów właśnie w zakresie prawidłowego parkowania i zachowywania się kierujących w stosunku do pieszych, głównie w obrębie chodników czy przejść dla pieszych.

zus 145Maile wysyłane z adresu imitującego prawdziwą domenę ZUS to najnowsza forma oszustwa. Niektórzy z klientów w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 h dlatego ZUS przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach ani żądaniach zapłaty.

zus Nowym zasadom rozliczania podatku dochodowego od rent i emerytur poświęcony będzie marcowy dyżur telefoniczny.

fot. wok

Dwie kobitki, jeden facet: Ewa, Wiolka i Alex to nasza propozycja stand-upu (nie) tylko dla kobiet. 8 marca, godz. 18.00, sala łańcuszkowa na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu. Zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

gniazdo

Na zlecenie Urzędu Miasta w Kamiennej Górze odbywa się modernizacja gniazda bocianów znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Legnickiej i Wałbrzyskiej.

Źródło: facebook / KS Sudety Kamienna Góra

Młodziczki KS Sudety Kamienna Góra rozegrały dzisiaj (niedziela, 21 lutego) drugi turniej finałowy siatkarskich rozgrywek na Dolnym Śląsku.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA