aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Prace remontowe zwykle przyprawiają nas o ból głowy. Po pierwsze, są kosztowne, po drugie, wymagają angażowania ekipy fachowców. Tymczasem wystarczy dobry wałek do malowania, żeby móc pokusić się o samodzielne odświeżenie ścian.

Odnowione wnętrze

Nic tak nie poprawia samopoczucia, jak estetyczne wnętrze. Przy intensywnym używaniu mieszkania przez całą rodzinę, zwykle co kilka lat powinno się zadbać o jego wygląd. Za najpopularniejsze uchodzi malowanie ścian. Wymaga odpowiedniego przygotowania, ale przy odrobinie samozaparcia, można je wykonać własnym sumptem. Dzięki temu domowy budżet nie zubożeje zanadto a pan domu będzie mieć satysfakcję, że podołał wyzwaniu. Wystarczy wałek do malowania z odpowiednimi akcesoriami, aby móc zacząć działać. W przypadku nowoczesnych urządzeń nie ma nawet konieczności zabezpieczania wnętrza folią lub papierem. Wałki typu niekapki rozprowadzają farbę bez tworzenia zachlapań oraz smug.

Gruntowna praca

Malowanie ścian zwykle wymaga wstępnego oczyszczenia, rzadziej należy zedrzeć starą farbę. Prawie zawsze trzeba się nastawić również na zaklejanie dziur, na przykład po gwoździach lub ewentualnym uszkodzeniu mechanicznym. Oczyszczone ściany warto także odpowiednio zagruntować. Można to zrobić stosując farbę do gruntu, środek gruntujący, a nawet zwykłą, białą farbę. Gruntowanie to czynność jednorazowa lub do ponownego wykonania. Ważne, by na docelowej farbie nie przenikały żadne przebarwienia. Do pomieszczeń, gdzie panuje wilgoć (łazienka, kuchnia), najlepiej wybierać farby lateksowe. Odpowiedni wałek do malowania znacznie usprawni wszystkie wykonywane prace.

Najlepszy pomocnik

Najważniejszym akcesorium do odświeżania koloru ścian jest wałek do malowania. Istnieje wiele rodzajów wałków, jednak warto stawiać na modele uniwersalne i do każdej powierzchni. Easy Paint Pro to wałek z pojemnikiem na farbę. Dzięki temu nie ma obawy przed zabrudzeniem podłogi. Co więcej, nie trzeba schodzić z drabiny i korzystać z kuwety na farbę. Wałek niekapek ma oszczędny system rozprowadzania farby. Można go mniej lub bardziej docisnąć do ściany, przez co uzyskuje się kolor w wersji łagodniejszej lub bardziej intensywnej. Odpowiednie akcesoria ułatwią malowanie również w mniej dostępnych szczelinach.

Wałek niekapek to świetny sposób na malowanie ścian. Docenią zwłaszcza osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z drobnymi remontami.

 

REKLAMA