aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Przedwojów - Złote Nutki

Od maja do października 2019 trwał projekt „Taniec i Śpiew wzbogaca nas”. Kółko Rolnicze w Przedwojowie pozyskało fundusze od Stowarzyszenia LGD „Kwiat Lnu” w Lubawce na realizację i rozwój naszego Zespołu Złote Nutki. Nie był to łatwy, ale inspirujący projekt, bo taniec i śpiew, to trudne dziedziny sztuki.

 

Wyjechaliśmy do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, by uczestniczyć w warsztatach wokalnych i choreograficznych. Dla członków zespołu, było to niesamowitym przeżyciem i wyzwaniem. Poznaliśmy historię regionu, a pod okiem instruktorów doskonaliliśmy nasze umiejętności taneczne i akustyczne. Dalszym etapem spotkań już na miejscu, były przygotowania do inscenizacji „Misterium chleba”, które zaprezentowaliśmy na Dożynkach Gminy Kamienna Góra 2019. Zaskoczyliśmy wszystkich choreografią i wykonaniem przedstawienia, bo nikt wcześniej nie widział Zespołu "Złote Nutki" w takiej roli. W nagrodę od Dyrektora Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Krzeszowie otrzymaliśmy dodatkowe nauki tańca z naszym instruktorem Panem Markiem Homoncikiem, co nieformalnie jakby przedłuża nasze warsztaty taneczne o kolejne miesiące.

Przedwojów - Złote Nutki

Śpiew, taniec i również granie, bo zakupiliśmy do zespołu instrument, który wpasowuje się w nasze tradycje śpiewacze. Przepiękny akordeon, będzie nam służył latami. Na zakończenie spotkaliśmy się w gronie zaprzyjaźnionych zespołów, prezentując nasze postępy. Zgodnie z tytułem nasz Zespół wzbogacił się o nowe doświadczenia i umiejętności.

Przedwojów - Złote Nutki

Przedwojów - Złote Nutki

Projekt współfinansowano w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Program rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020” dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego.

04 loga

 

REKLAMA