Print
fot. lh

Każda para młoda pragnie, aby ślub oraz wesele było niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Choć taka uroczystość zdarza się raz w życiu warto nieco zaszaleć i odejść od tradycji. Sprawdź 6 pomysłów na niekonwencjonalne wesele.  


Ślub w plenerze
Coraz więcej par decyduje się na ślub na świeżym powietrzu przy muzyce na żywo. Kiedy pogoda sprzyja ceremonia w ogrodzie, na plaży, a nawet w górach to niezapomniane doświadczenie. Niektóre pary idą o krok dalej i decydują się na ślub w przestworzach lub pod wodą. Wielu nowożeńców decyduje się też na zawarcie związku małżeńskiego w innym mieście a nawet kraju. Jeśli zastanawiasz się nad idealnym miejscem na wesele Warszawa ma bardzo bogatą ofertę.  
Pluszaki zamiast kwiatów
Kolejnym pomysłem, który coraz częściej znajduje godnych naśladowców, jest zastąpienie kwiatów pluszakami lub zabawkami. Nowożeńcy na zaproszeniu umieszczają stosowną informację a goście mogą się do prośby dostosować. Następnie obdarowani zabawkami nowożeńcy oddają je do domu dziecka lub przekazują wybranej organizacji pomocowej. Młoda para czasami zamiast kwiatów życzy sobie zdrapki lotto lub dobry alkohol.   
Upominki dla gości
Wspaniałym pomysłem są również drobne upominki, które bez wątpienia skradną serca gości. Para młoda może wykonać je własnoręcznie, co doda drobnym prezentom wyjątkowości. Nowożeńcy mogą podarować zaproszonym gościom między innymi małą biżuterię, broszkę lub bukiecik kwiatów. Niektóre pary decydują się na podarowanie słoiczka miodu, tabliczki czekolady, własnoręcznie wykonanego pluszaka, czy buteleczki ulubionego alkoholu.     
Fotobudka
Ostatnimi laty fotobudka święci triumfy na weselnych przyjęciach. Ten prosty pomysł zapewni wiele śmiechu i wspaniałą zabawę dla gości w każdym wieku. Fotobudka pozwala wykonać szalone zdjęcia bez asysty fotografa. Podczas takich spontanicznych sesji warto wykorzystać liczne gadżety i przebrania, które dodadzą zdjęciom niepowtarzalnego charakteru.
Budka Slow Motion
 
Coraz większą popularnością podczas wesel cieszy się budka slow motion, odpowiednik fotobudki, ale w wersji filmowej z efektem zwolnienia obrazu. Każdy gość może spontanicznie wziąć udział w takim weselnym filmie. Osoby obserwujące mają możliwość oglądania zwolnionych ujęć na monitorze podglądowym ustawionym obok.
Konkursy i loterie
 
Goście na pewno nie będą się nudzić podczas wesela, jeśli para młoda zdecyduje się na kilka konkursów i loterię. Do takich zabaw wystarczy duży słój lub kapelusz z losami i kosz z fantami, którymi mogą być słodycze, zabawne gadżety czy drobne podziękowania. Można również zorganizować kalambury, ślubne łamigłówki, czy test z wiedzy o nowożeńcach. To na pewno rozrusza towarzystwo i zbliży rodziny.