aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Rynek telewizorów obfituje w urządzenia zapewniające jakość obrazu w standardzie filmowym. Który model wybrać, aby wejść na nowy poziom kinowych doznań? Czy różnice między technologiami LED i QLED rzeczywiście są tak znaczące?


Technologia QLED – dlaczego wypiera LED-y?
LED TV to ulepszona wersja standardowych wyświetlaczy LCD. Biorąc pod uwagę, że diody LED nie wymagają dodatkowego podświetlenia (emitują światło samodzielnie), współczynnik kontrastu pozostaje na bardzo wysokim poziomie, przez co obraz jest wyrazisty i świetnie odwzorowany. Pomimo istotnych zalet technologia LED ma też kilka wad. Kolory są wprawdzie bogate i wyraziste, ale gama odcieni nie jest tak szeroka, jak w technologii OLED czy QLED. Dużym mankamentem są również wąskie kąty widzenia. Praktyka pokazuje, że wystarczy oglądać telewizję pod małym kątem (nieprzekraczającym 30 stopni), aby kolory wyblakły albo zmieniły swoją barwę. To duże utrudnienie dla osób, które lubią oglądać telewizję całą rodziną.
Telewizor QLED odznacza się wyższą wydajnością świetlną, dzięki czemu kolory mogą być wyświetlane bez zniekształceń. Bez względu na to, czy usiądziesz naprzeciwko ekranu, czy pod kątem, możesz mieć pewność, że barwy nie są przekłamane i wiernie odwzorowują rzeczywistość.
Telewizor QLED kontra LED
Telewizory produkowane w technologii QLED wykorzystują kropki kwantowe do tworzenia obrazów o doskonałej jakości kolorów i jasności. Kropka kwantowa to niewielka cząsteczka, która pośredniczy w emisji światła i kolorów. Światło, które przechodzi przez quantum dots, wytwarza nasycone kolory palety RGB – niebieski, zielony i czerwony. Warto przy tym dodać, że matryca telewizorów podświetlana jest diodami LED, które charakteryzują się wydłużoną żywotnością, kompaktowymi rozmiarami oraz energooszczędnością.
Podstawowymi różnicami między technologią LED a opatentowaną przez Samsunga technologią QLED są większy kontrast oraz głębsze nasycenie barw. Kolory emitowane przez nowoczesne matryce QLED wiernie odwzorowują rzeczywistość i oddają głębię obrazu. Żadne inne matryce nie pozwalają osiągnąć równie wysokiego stopnia realizmu.
Telewizor QLED – wybieramy najlepszy model
Jednym z chętniej wybieranych telewizorów QLED od Samsunga jest model qe65q9famtxxh.
Dzięki zastosowaniu HDR 2000 qe65q9famtxxh precyzyjnie oddaje nawet najmniejsze szczegóły skryte w obrazach. Niezależnie od tego, czy oglądasz telewizję w dzień, czy w nocy, jakość wyświetlanych scen pozostaje niezmiennie wysoka.
Na szczególną uwagę zasługuje Q Contrast Ultimate, czyli algorytm, który optymalizuje jasność. Czerń i biel, mimo że bardzo trudne do odwzorowania, pięknie wybijają się na ekranie, osiągając przy tym unikalną, szlachetną głębię. Samsung qe65q9famtxxh, jak żaden inny telewizor dostępny na rynku, dba o każdy aspekt wyświetlanego obrazu.
Wybierając qe65q9famtxxh, lub jakikolwiek inny model telewizora QLED, zyskujesz urządzenie, które odtwarza obrazy takimi, jakie są w rzeczywistości.

 

REKLAMA