aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via wp

„Pożyczka 0 proc.”, „darmowa chwilówka” czy „szybka pożyczka bez dodatkowych opłat” – to tylko kilka haseł, na które można natknąć się na każdym kroku. Czy pożyczka z firmy pozabankowej może być całkowicie darmowa? Jeżeli tak, to na czym zarabiają pożyczkodawcy?

Darmowe pożyczki to fakt!

Na polskim rynku nie brakuje firm pożyczkowych. Wszystkie proponują szybkie pożyczki bez zbędnych formalności, a niektóre dodatkowo pożyczki ratalne. Większość z nich ma w ofercie także darmowe pożyczki, czyli z RRSO wynoszącym 0 proc. Osoby, które zdecydują się na taką pożyczkę, nie zapłacą ani złotówki tytułem oprocentowania, prowizji czy dodatkowych opłat.

Jeżeli jesteś zainteresowany szybką i darmową pożyczką, pozostaje wybrać firmę i złożyć wniosek. Listę firm, które mają w ofercie bezpłatne szybkie pożyczki przez internet, znajdziesz na tej stronie internetowej: moneystore.pl. Ponieważ obok każdej firmy widnieją najważniejsze informacje dotyczące jej oferty, nie powinieneś mieć problemu z wyborem najkorzystniejszej dla siebie oferty.

Dla kogo są darmowe pożyczki?

Mimo że bezpłatne pożyczki bez formalności nie są mitem, to jednak osoby zainteresowane muszą pamiętać o kilku zasadach:

  • zupełnie darmowa pożyczka jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów, czyli osób, które nie znajdują się w bazie klientów danej firmy pożyczkowej – trzeba pamiętać, że niektóre firmy działają pod kilkoma markami,
  • maksymalna kwota darmowej pożyczki, którą oferują firmy pożyczkowe, najczęściej wynosi do 2000 zł, a ostatecznie zaproponowana klientowi kwota zależy od jego zdolności kredytowej,
  • klient musi mieć dobrą historię kredytową, bo firmy pożyczkowe sprawdzają bazy dłużników, przy czym nie zawsze jest to wyłącznie BIK.

Dodatkowo każda osoba wnioskująca o darmową pożyczkę musi spełnić wymagania stawiane przez firmę pożyczkową. Mowa m.in. o minimalnym wieku.

Kiedy pożyczka nie będzie darmowa?

Jeżeli w najbliższym czasie chcesz starać się o darmową pożyczkę, pamiętaj, aby spłacić ją w terminie. W przeciwnym razie firma pożyczkowa doliczy Ci nie tylko oprocentowanie, lecz także wszystkie pozostałe opłaty (np. prowizję). To nie wszystko – firma ma także prawo doliczyć do pożyczki koszty związane z prowadzonym postępowaniem windykacyjnym.

W ostatnich latach w ofercie firm pożyczkowych pojawiły się pożyczki ratalne – pożyczoną kwotę spłaca się w miesięcznych ratach. Pierwsza pożyczka ratalna nie jest bezpłatna, a to z uwagi na wysokość pożyczanej kwoty.

Jak zarabiają firmy oferujące darmowe pożyczki?

Darmowa pożyczka wydaje się wielu osobom podejrzana – przecież firma pożyczkowa musi zarabiać. W przypadku pożyczek z RRSO 0 proc. firmy pozabankowe nie zarabiają, ale nie oznacza to, że tracą. Bezpłatna pożyczka jest wabikiem i inwestycją – w ten sposób poszczególne firmy budują sobie bazę klientów. Jest duża szansa, że osoba, która pożyczyła pieniądze bez ponoszenia kosztów, powróci w przyszłości do pożyczkodawcy po kolejne środki. Wówczas też firma zarobi.

Gdy pierwsze firmy pożyczkowe wchodziły na polski rynek, musiały konkurować z bankami. Wówczas proponowanie bezpłatnej pożyczki klientom było sposobem, aby ich do siebie przyciągnąć. Dziś na rynku firm pozabankowych działa więcej, a wszystkie muszą walczyć o klientów. Robią to, wykorzystując właśnie darmowe pożyczki. Trzeba pamiętać, że choć bezpłatna pożyczka jest faktem, to nie wszyscy pożyczkodawca z branży pozabankowej mają je w ofercie. Właśnie dlatego przed złożeniem wniosku warto skorzystać z aktualnego rankingu i sprawdzić oferowane warunki.