aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via lh

Zima to pora roku, która wydaje się ciągnąć w nieskończoność Jednak tuż po niej następuje pełna energii wiosna, kiedy to mamy zwykle ochoty na zmiany. Dotyczą one rzecz jasna także przestrzeni, na których żyjemy. Pragniemy, by wkradło się do nich dużo energii i nowości, by były odtąd nowoczesne, ale i pełne lekkości i wszystkiego tego, co najlepsze. Jak zatem osiągnąć przysłowiowy efekt „wow”, kiedy wcale nie dysponujemy zbyt dużym budżetem? Oto jest pytanie!

kondolencje
fot. via wp

Zestawy ogrodowe plastikowe stół i krzesła będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w swoim ogrodzie urządzić miejsce, w którym można spożywać ciepłe posiłki czy też biesiadować w gronie najbliższych osób. Meble plastikowe niosą ze sobą wiele zalet, a ich cena zwykle nie jest wygórowana. Tworzywa sztuczne odporne są na działanie zmiennych czynników pogodowych, promieniowanie ultrafioletowe czy wahania temperatur. Nie wymagają one szczególnego rodzaju pielęgnacji, łatwo je utrzymać w czystości i mogą stać na zewnątrz przez cały rok, chociaż lepszym rozwiązaniem, wydłużającym okres ich użyteczności i pierwotnego wyglądu, będzie schowanie ich na czas intensywnych opadów śniegu czy mrozu.

fizjoterapia

Fala uderzeniowa – nowoczesny i skuteczny sposób na ból.
Cierpisz na ból barku, łokcia, nadgarstka, biodra, kolana, ostrogi piętowej, halluxa – najlepsze rozwiązanie FALA UDERZENIOWA precyzyjnie trafia w ból – więcej

fot. via wp

Wiele osób, zarówno tych zaraz po studiach jak i posiadających już pewne doświadczenie, z pewnością zastanawia się na wyjazdem za granicę. Jednym z państw, które najszybciej przyjdą nam do głowy będzie Wielka Brytania - wpływa na to nie tylko bliskie sąsiedztwo Zjednoczonego Królestwa, ale także krążące bardziej lub mniej prawdziwie opowieści o trwających już kilkanaście lat kolejnych falach emigracji. Należy jednak pamiętać, że rynek pracy w Wielkiej Brytanii zmienił się dość mocno na przestrzeni kilku ostatnich lat. Szczególne kontrowersje i obawy wzbudza Brexit i związane z nim ewentualne utrudnienia dla osób nie posiadających obywatelstwa brytyjskiego. Nie należy jednak wpadać w panikę i z góry skreślać Wielkiej Brytanii jako potencjalnego rynku pracy: pełne wyjście z Unii Europejskiej zajmie około dwóch lat, a po dokonaniu całego procesu Anglia będzie nadal należeć do państw stowarzyszonych z Unią, co przyczyni się do honorowania przez nią pewnych praw panujących we wspólnocie. Mimo zmian politycznych, osoby szukające pracy w Wielkiej Brytanii nie powinny napotkać na większe niż do tej pory problemy. Podjęcie pracy na Wyspach nadal jest opłacalne, nie tylko z powodów finansowych, ale także z perspektywy rozwoju naszej kariery. Wykwalifikowani fachowcy, a także pracownicy naukowi nadal będą niezwykle poszukiwani na Wyspach - popyt na wysokiej klasy specjalistów z pewnością nie spadnie z powodu Brexitu. Jeśli zdecydujemy się na ewentualny powrót do Polski zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć lepsze i bardziej rozwojowe oferty pracy niż przed emigracją. Oczywistym plusem pracy w Zjednoczonym Królestwie będzie także nauka języka angielskiego - nawet jeśli język ten mamy opanowany bardzo dobrze, praca w Wielkiej Brytanii z pewnością pozwoli nam doszlifować go do perfekcji.

fot. via wp

Poduszki powietrzne to obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu. Nierzadko to właśnie one ratują zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów. Polisa z wykupionym ubezpieczeniem AC to poduszka zapewniająca posiadaczowi pojazdu bezpieczeństwo finansowe. Sprawdź, dlaczego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie i dowiedz się, gdzie go szukać, żeby nie przepłacać.

ENGRAM w Marciszowie, Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych, Rozdzielczych i Zasilających,

ZATRDUDNI inżyniera elektryka lub technika elektryka z doświadczeniem,

do pracy w dziele projektowym i przygotowania produkcji.

tel. 665 012 706

fot. wp

Z przeprowadzonych już wielokrotnie badań wynika, że rodziny korzystające z programu 500+, nie przeznaczają na edukację dzieci, tyle pieniędzy ile wcześniej zakładano. Dlaczego tak się dzieje? Może jednak już dziś warto pomyśleć o zmianach i zadbać o przyszłość swojego dziecka? W końcu nic, tak jak dobre wykształcenie, nie pomoże osiągnąć im spełnienia i satysfakcji we własnym życiu.

fot. wp

W niektórych życiowych sytuacjach skorzystanie z pożyczki jest najlepszym rozwiązaniem, a dodatkowa gotówka pomaga rozwiązać problemy i wyjść na prostą. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w pożyczaniu pieniędzy, jednak nie wszystkie postępują uczciwe w stosunku do klientów. Jakie są najczęstsze błędy pożyczkobiorców i co zrobić, aby ich uniknąć?

fot. via lh

Coraz więcej przyszłych mam decyduje się na zakup poduszki ciążowej. Istnieje wiele powodów, dla których warto zadbać o swój kręgosłup, zdrowe stawy i mięśnie, ciąża zaś jest szczególnym okresem, w którym ciało kobiety wymaga szczególnej troski. Odpowiednio dobrana poduszka do spania w ciąży z pewnością podniesie komfort snu, sprawi, że nasze ciało lepiej znosić będzie dodatkowe obciążenia i pozwoli się zrelaksować. Dowiedz się jak wybrać poduszkę ciążową i na co zwrócić uwagę.