aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 od 1 kwietnia do odwołania wprowadzane zostały kolejne ograniczenia. Osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Oprócz tego zmienione są zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Policjanci w ramach działań, opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa wykonują intensywne kontrole na terenie miast i wsi naszego powiatu.

zus Najszybszą i najpewniejszą drogą złożenia każdego wniosku do ZUS jest platforma internetowa PUE ZUS. Wszystkie pisma mogą być także zostawione w specjalnie do tego przygotowanych skrzynkach, które są wystawione w każdej placówce Zakładu. ZUS nie rozpatruje skany, zdjęć czy wypełnionych plików word lub pdf, które są przesłane e-mailem.

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę po południu u 205 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem i kolejnych 23 osobach zmarłych. Łącznie odnotowano 5205 przypadków zakażenia i 159 zgonów.

Kamienna Góra cmentarz

Coraz więcej samorządów decyduje się na zamknięcie cmentarzy komunalnych. Do tego grona dołączyła Kamienna Góra.

policja

Dzisiaj (środa, 8 kwietnia), na terenie gminy Lubawka zatrzymany został autobus, którego kierwca łamał przepisy dotyczące ilości przewożonych pasażerów.

Będzie dobrze - #ZostańWdomu

Na terenie powiatu kamiennogórskiego trwa społeczna akcja Będzie dobrze. Każdy może się do niej przyłączyć.

fakehunter

PAP i GovTech Polska uruchamiają aplikację #FakeHunter, czyli nowe narzędzie do walki w sieci z dezinformacją o koronawirusie. Za pomocą tej aplikacji każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do sprawdzenia, a następnie otrzymać wiarygodną, zweryfikowaną odpowiedź.

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną aplikację, która ma pomóc ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dzięki wirtualnemu systemowi, użytkownik może otrzymać wstępną ocenę swojego stanu oraz rekomendacje dalszych działań.

raport

Kamiennogórskie starostwo opublikowało dane dotyczące zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu kamiennogórskiego.

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po południu o 134 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa i kolejnych 18 osobach zmarłych. Łącznie odnotowano dotąd 4666 przypadków i 129 zgonów.

REKLAMA